Alexa

CHP Akcagöz'den Erhan Usta'ya "İttifak" Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın,  Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiği yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

CHP Akcagöz'den Erhan Usta'ya "İttifak" Tepkisi

İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret esnasında İHA Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen ile görüşen MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiğini ifade etmişti. Akcagöz Erhan Usta'nın bu sözlerine sert tepki göstererek "Ortada bir ittifak varsa oda AK Parti ve MHP ittifakıdır." dedi.

Tufan Akcagöz, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın, Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP merkezli yapılacak seçim ittifakının FETÖ tarafından desteklendiği yönündeki sözlerine tepki göstererek,Erhan Usta’nın, kamuoyu üzerinde bir algı yaratmaya çalıştığını ama bunda başarı sağlayamayacaklarını kaydetti.
Tufan Akcagöz, "MHP, misyonunu tamamlamış bir siyasi harekettir." ifadelerini kullanarak,15 temmuz darbe teşebbüsü tarihinden itibaren MHP, daha da farklılaştığını iddia etti. MHP'nin önceki söylemleri ile tamamiyle çelişen, kendi özü ile bağdaşmayan bir siyasi tutum içerisinde olduğunu savunan Akcagöz,  "bundan en çok MHP tabanının rahatsız olduğu ve MHP’nin, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ diyen AK Parti siyaseti ile geçmişini inkar etmek pahasına ittifak yapmasının Türk siyasi tarihinde yer alacak ve üzerinde çok konuşulacak olaylardan biri olduğunu ifade etti.


Ortada bir ittifak varsa oda "AK Parti ve MHP ittifakıdır." diyerek Bu ittifakın, memleketin zararına olacağını iddia ederek; "FETÖ’nün Türk siyasi hayatına müdahalesini gündeme almak için, bundan önceki seçimleri de mutlaka gözden geçirmek gerekir. 2010 referandumunda, ‘Mezardakiler de imkan olsa kalksa ve evet dese’ diye propaganda imkanı sağlanan Fethullah Gülen’e bu hareket alanını sağlayanlarla beraber hareket edenlerin, bugün 2019 seçimleri için manipülatif açıklamalar yapmaya hakkı yoktur. Allah akıl fikir versin.” dedi. 


Siyasi ittifak yasasının gündemde olduğunu ve önümüzdeki süreçte bunun konuşulmaya başlanacağını dile getiren Tufan Akcagöz, “Ülke, uçurumun eşiğinde. Herkesin, bu tehlikeyi görmesi gerekiyor. Türkiye, tek adam rejimine asla teslim edilmemelidir ve edilmeyecektir. Aynı duygu ve düşünce içinde olan toplumun bütün kesimleriyle bir arada olmak, işin doğası gereğidir. CHP’nin merkezinde olduğu bir ittifakın, FETÖ tarafından destekleneceği iddiası, gerçek dışı olduğu kadar, komiktir de. FETÖ, eğer destek verecek gücü kaldıysa, dün olduğu gibi, AK Parti MHP ittifakını destekler. Çünkü en fazla yine bu yapılar içinde kendisine hareket sahası bulabilir. Bu nedenle, mantık işletildiğinde bu sonucu çıkarmak, pek ala mümkündür. FETÖ en çok, AK Parti-MHP ittifakının içinde kendisine yer bulur. AK Parti’nin içinde henüz ayıklanamayan FETÖ varlığı iddiası nazara alındığında, bu tezin oldukça güçlü bir tez olarak karşımızda durduğu görülecektir.“ diye konuştu. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 00:03
YORUM EKLE