Alexa

CHP Atakum'da İddialı

Tufan Akcagöz, "CHP'nin belki de en iddialı olduğu yer olan Atakum'da, moral bozmak yok, küsmek yok, aksine çok çalışmak ve birlik bütünlük içinde çalışmak var."dedi.

CHP Atakum'da İddialı

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun önceki İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, yaklaşan yerel seçimler öncesi, Cumhuriyet Halk Partisi Atakum CHP İlçe Örgütü'nü ziyaret etti.

CHP Atakum İlçe Başkanı Av. Ali İzzet Kavtelek ve partililerle bir araya gelen Akcagöz, yaklaşan yerel seçimler öncesi Samsun ve ülke gündemiyle ilgili fikirlerini partililerle paylaştı. Parti örgütünün en moralli olması gereken bir sürece girildiğini ifade eden Tufan Akcagöz, "CHP'nin belki de en iddialı olduğu yer olan Atakum'da, moral bozmak yok, küsmek yok, aksine çok çalışmak ve birlik bütünlük içinde çalışmak var. Atakum Belediye Başkanlığı için 6 aday adayımız var. Hepsi birbirinden değerli. İnanın, tabir yerinde ise 'boş yok' . Ama bunlardan birisi bu görevi göğüsleyecek. Atakum'da ve varsa Samsun'un başka çok adaylı noktalarında ön seçimin olması gerektiğini vurgulamıştım. Benim talebim bu yöndeydi. Genel Merkezimiz, ön seçimle değil de merkez yoklamasıyla adayımızın saptanacağı kararını verdi. Bu, ciddi bir sorumluluktur. Genel merkez, en iyisini bulup çıkarmak sorumluluğunu üzerine almıştır. Biz, hangi seçenek olursa olsun, daha çok çalışmak zorundayız. Ganyan oynar gibi siyaset yapmak bu süreçte hiç birimize yarar getirmez. Herkesin gönlünde bir aslan yatabilir, bu olağandır. Ancak, benim desteklediğim aday gelmedi diye yaygara koparacak olanlar varsa, inanın onlar bu partiye AKP'den daha çok zarar veriyorlar. Böyle adamları aranızdan ayıklayın. Toplumla buluşan siyaset, yüzü gülen, nezaketten haberdar insanların işidir. Mutlaka başaracağız. Buna yürekten inanın." dedi.

Atakum'da AKP'nin aday değişikliğine gittiğini ve İshak Taşçı'yı aday yapmadığını hatırlatan Tufan Akcagöz, "Tayyip Erdoğan da İshak Taşçı'nın seçim kaybedeceğini gördü ve oyuncu değişikliğine gitti. Biz de kendisinin kötü bir belediyecilik sergilediğini görüyor ve söylüyorduk. Hem Atakum’da yaşayan biri olarak, hem de siyaseten çalışmaları takip etme sorumluluğunda olan bir kişi olarak Atakum’un içler acısı halini ve Belediye çatısı altındaki hukuksuz uygulamaları defaatle kamuoyu ile paylaştım. Şimdi, Atakum’a Zihni Şahin'in aday olduğunu duyduk. Zihni bey, Atakum’u bilmez. Büyükşehir Belediye Başkanlığı deneyiminden sonra, bir beklenti içinde olduğunu biliyorduk. Terme'ye koysalar, oradan aday olacaktı, Ladik'e koysalar aynı. Böyle Belediye Başkan adaylığı mı olur? Her neyse, bu onların kendi sorunu. Atakum'u, Matasyon adıyla anıldığı dönemden itibaren tanıyan ve bilen kadrolar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde. Yurttaşlarımız da bunu biliyor. Kim gelirse gelsin, mukadderat değişmeyecek, CHP Atakum'da bu seçimi mutlaka kazanacaktır. Ali yerine Veli gelecek, bu iş bitecek öyle mi? Buna fırsat vermeyeceğiz. Atakum’un kaybolan 5 yılı ne olacak?  İl Başkanlığım süresince, İshak Taşçı ile niye bu kadar uğraşıyorsun diyenler oluyordu. Ben de, en çok onun açık verdiğini söylüyordum. İşimin gereğini yaptım. Savcılık kapılarında Belediye ilgili şaibeler dairesinde Samsun halkının haklarını aradım. Atakum kötü yönetiliyor dedim. Atakum'a yakışmayan işler oluyor dedim. Neticede, aday yapılmamış olması biraz da bu çabaların ürünüdür diye düşünüyorum. Bu saatten sonra, Atakum'da Zihni Şahin AKP için bir mecburiyet adayıdır. Yarışa birini sokmak zorundalar. Kurban olarak da Zihni beyi seçmişler. Atakum’a, burayı bilen, emek vermiş, vizyon sahibi, toplumun her kesimi ile kucaklaşmasını bilecek, dürüst bir Belediye Başkanı istiyoruz. Bu, hemen hemen tüm Atakum’un talebidir. Millet, kendisini kandırana, bu seçimde dur diyecek. Hep birlikte göreceğiz. “ diye konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 11:54
YORUM EKLE