Alexa

CHP Kurultay Kararını Verdi

CHP Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, “Olağan Kongre sürecini başlatmış bulunuyoruz” dedi.

CHP Kurultay Kararını Verdi

CHP Kurultaya gidiyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası konuşan Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Olağan Kongre sürecinin başladığını belirtti. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ile ilgili, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin sürecinin başlatılması kararının alındığını kaydetti.

BAYKAL ÇIKIŞI
Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan, önceki gün katıldığı bir televizyon yayınında da CHP kulislerini hareketlendiren açıklamalar yapmıştı. Baykal, "Genel Başkan ben adayım diyorsa, doğal olarak o adaydır. Eğer 'Ben aday değilim' diye bir karar alırsa Genel Başkan, ne yapacağız? CHP, cumhurbaşkanı adayı olmayı kabul eden veya ikna edilen ne kadar insan varsa tümünü derhal kurultayı olağanüstü çağırıp, 'Genel başkan olarak kimi istiyorsanız seçin, o adayınız olacaktır' demesi lazım" demişti.. 


İNCE ÇAĞRIDA BULUNDU
Baykal'dan gelen olağanüstü kurultay çağrısından sonra Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'dan da "Kemal Bey kurultay çağrısı yapmalı. Aday olabilir. Güvenoyu almalı" açıklaması geldi. Genel başkanlık yarışına katılması beklenen Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise kurultayın kasımda yapılmasının teknik olarak mümkün olmadığını belirterek, "İki yıl dolmadan olağan kurultay yapılamaz. 16 Ocak 2018'den önce olağan kurultay yapılması mümkün değildir. Allah korusun, parti kayyuma gider" dedi. Olağanüstü kurultay için imza toplamayı doğru bulmadığını belirten İnce "Genel Başkan kendisi olağanüstü kurultayı haziranda toplarsa çok şık olur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 15:52
YORUM EKLE