CHP'li Fatih Türkel, Anneler Gününü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Anneler günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Türkel, Anneler Gününün analarımızın ağlamayacağı umutlu ve mutlu günlerine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Siyaset 09.05.2020, 21:15
CHP'li Fatih Türkel, Anneler Gününü Kutladı

Anneler günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Aile içi şiddete maruz kalan kimi zaman horlanan eziyet çeken annelerimizin her gününün kutlu ve mutlu olmasını diliyor, Anneler Gününün analarımızın ağlamayacağı umutlu ve mutlu günlerine vesile olmasını diliyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Türkel, mesajında “Tüm dünya anneleri kutsaldır, lakin Anadolunun Anneleri dünyada eşi benzeri görülmemiş İstiklal mücadelesinin Dumlupınar’ın, Sakarya’nın bizatihi kahramanı önderi ve memleketin kurtuluş neferleridir. Anadolu’nun anneleri Meliha Kasım’lardır, Kara Fatma’lardır, Halide Edip’lerdir... Anadolunun anneleri Zübeyde Hanım’lardır” ifadelerini kullandı.

COVID-19 salgın sürecine de değinen Fatih Türkel, “9 Mayıs Anneler Günü vesilesi ile Vatan savunmasında evlatlarını toprağa veren gene de o kocaman yürekleri ile VATAN SAĞOLSUN diyen Şehit analarımızın, COVID-19 ile mücadele kapsamında kocası evladı işsiz kalmışken evde pişirecek aş derdine düşmüş ailesinin çilesini yokluğunu ve yükünü çekerken annelerimizin, Aile içi şiddete maruz kalan kimi zaman horlanan eziyet çeken annelerimizin her gününün kutlu ve mutlu olmasını diliyor, Anneler Gününün analarımızın ağlamayacağı umutlu ve mutlu günlerine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)