Alexa

CHP'li Öztürk Yılmaz: Cumhurbaşkanı ABD Ziyaretini Ertelesin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD'nin PKK/PYD'ye silah verme kararınna tepki göstererek; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretini derhal ertelemesini önerdi.

CHP'li Öztürk Yılmaz: Cumhurbaşkanı ABD Ziyaretini Ertelesin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD'nin PKK/PYD'ye silah verme kararınna tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretini derhal ertelemesini önerdi.

Öztürk Yılmaz, açıklamasında; "Türkiye'nin NATO müttefiki ABD'nin, Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü bir yapıya silah yardımı yapacağını açıklaması ve bunu da Rakka operasyonu çerçevesinde ileri sürmesi son derece yanlış bir adımdır." diyen Öztürk Yılmaz, bu girişimin iki ülke arasındaki dostluğu ve güveni iyice sarstığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın bu ülkeye gittiğini belirten Yılmaz; "Heyetin temasları sonucu olumlu bir hava çıkacakmış gibi bir algı yaratıldıktan hemen sonra bu tür sert adımın gelmesi Sayın Cumhurbaşkanının ziyaretini ertelemesi için yeterlidir. Sayın Cumhurbaşkanı, ABD ziyaretini derhal ertelemelidir." diye kaydetti.

YORUM EKLE