Alexa

"CHP Samsun İl Başkanı Acil İstifa Etmeli"

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Cömert, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak'ın acılen istifa etmesini söyledi.

"CHP Samsun İl Başkanı Acil İstifa Etmeli"

CHP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri olarak, İl Başkanı Mehmet Kundak'ın acilen istifa etmesi gerektiğini belirten Nuri Cömert,İl Başkanı’nın şahsi tutumu Samsun ve Türkiye kamuoyu nezdinde partilerini küçük düşürdüğünü ve tartışılır hale getirdiğini belirtti.

Hiçbir yönetim kurulu kararına dayanmaksızın, tamamen keyfi ve şahsi düşünceleri ile, önceki İl Başkanı ve Kurultay delegesi  Av.Tufan Akcagöz ve yönetim kurulu üyeleri, Nimet Baş, Kurultay delegesi Mustafa Güngör, Selçuk Alkan, Alican Akdağ, Hatice Özer ve Nuri Cömert hakkında disiplin süreci başlattığını ifade ederek, CHP Genel Merkezi'ne müzekkere gönderdiğini basın yoluyla öğrenmiş bulunduklarını belirtti. 

"Partimizi Rezil Ettiler"

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun örgütünün, geçen 3 yıldaki  haber akışının aksine, AKP ile mücadele ederken değil de, parti içi kavgayla gündeme gelmesinin birinci sorumlusu, bizzat Mehmet Kundak olduğunu açıklayan, Cömert, "4 Temmuz tarihinde, il Başkanlığında gerçekleşmiş olan ve önceki İl Başkanımız Tufan Akcagöz'ün kurultay ve değişim çağrısını içeren basın toplantısına katıldık. İl Başkanı, her nedense bu toplantıya katılan diğer bir kısım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızı ayırarak, sadece bizleri disipline sevk etmiştir. dedi.

Partilerinin rezil olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Cömer, yazılı basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

" Öncelikle belirtmek isteriz ki, parti içinde hemen herkes, kendi fikirlerini savunmakta özgürdür. Kaldı ki, kurultay talebi, kurultay delegelerine verilen ve tüzükten kaynaklanan bir haktır. Bu hakkın kullanılmasından dolayı kimse kınanamaz ve dışlanamaz. Bu hakkın kullanımından dolayı kimse hakkında disiplin işlemi başlatılamaz. Partimiz açısından üzgünüz. İl yönetim kurulu üyelerinin ve diğer kişilerin nasıl ve hangi durumlarda disipline sevk edileceği ve bu durumda uygulanacak prosedür, parti tüzüğümüzde bellidir. İl Başkanı’nın şahsi tutumu, Samsun ve Türkiye kamuoyu nezdinde partimizi küçük düşürmüş, tartışılır hale getirmiştir. CHP Samsun İl Yönetim Kurulu kararı olmaksızın, şahsi mülahaza ile Mehmet Kundak tarafından yazılan bu yazıdan dolayı, partimiz rencide olmuştur. Bu saatten sonra en makul karar, Mehmet Kundak’ın görevinden ayrılması olacaktır. Kendisini istifaya davet ediyoruz." 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 01:07
YORUM EKLE