Alexa

CHP'de İstifa Şoku! Genel Sekreter Görevinden İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi görevinden istifa etti.

CHP'de İstifa Şoku! Genel Sekreter Görevinden İstifa Etti

CHP'de son dakika istifa şoku yaşandı. Genel Sekreter Mehmet Akif Hamzaçebi görevinden ayrıldı. Hamzaçebi görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabı üzeriden paylaştı.

AKİF HAMZAÇEBİ GÖREVİNİ BIRAKTI

CHP Genel Sekreter Mehmet Akif Hamzaçebi'nin Sosyal medya twitter adresinden istifa ile ilgili paylaşımı şöyle:

"12 Şubat 2018 tarihinden bu yana onurla yürüttüğüm CHP Genel Sekreterliği görevinden ayrılmış bulunuyorum. Bundan sonraki süreçte de CHP olarak Türkiye'yi aydınlık bir geleceğe taşıma mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.".

.MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ KİMDİR?

Mehmet Akif Hamzaçebi1953 yılında Trabzon-Sürmene ilçesinde doğdu. 1970'te İstanbul Bakırköy Lisesininde bitiren Hamzaçebi, 1974'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde Gelir ve Kurumlar Vergilerinin Entegrasyonu alanında tamamlayan Akif Hamzaçebi, Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı.

Sırasıyla, Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi, 1985'te Maliye Başmüfettişi, İstanbul Defterdar Yardımcısı, Ankara Defterdarı, Millî Emlak Genel Müdürü, İstanbul Defterdarı ve Gelirler Genel Müdürü olarak görev yapan Hamzaçebi, Gelirler Genel Müdürlüğü döneminde Finansal Forum gazetesinde ekonomik konularda yazdı. Su Altı Sporları Federasyonu, Voleybol Federasyonu, Gayrimenkul Ekspertiz ve Değerleme AŞ ile Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

HAMZAÇEBİ'NİN SİYASİ HAYATI

22 ve 23. Dönemde Trabzon, 24, 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Akif Hamzaçebi, 2002-2010 yılları arasında Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ve 2003-2010 yılları arasında Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grup Sözcülüğü yaptı. 2010-2015 yılları arasında CHP Grup Başkanvekili, 2015-2017 yılları arasında TBMM Başkanvekili görevlerinde bulundu.15 Şubat 2018 tarihinden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreterliği görevini yürüten Hamzaçebi, İyi düzeyde İngilizce bilen Hamzaçebi, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 20:57
YORUM EKLE