Alexa
banner314

CHP'li Akçagöz; Bolu Beyi Varsa Köroğlu da Var

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Alacam'da yaptığı konuşmada; Halkın kalbinde taht kuran ve yer edinen, zalim Bolu Beyi değil, Köroğlu'dur."dedi

CHP'li Akçagöz; Bolu Beyi Varsa Köroğlu da Var

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve partililerle birlikte Alaçam Yenice ve Karlı Mahalleleri'nde vatandaşlarla bir araya geldiler. Yeni Anayasa, Başkanlık ve Referandumla ilgili konuşan Akcagöz, Başbakan Binali Yıldırım'ın Bolu'da halka hitap ederken vatandaşı, "Bolu Beyi'nin torunları" diye selamlamasına atıfta bulunarak, "Bolu Beyi'ni biz bir zalim olarak biliyoruz. Halka zulmeden biri olarak biliyoruz. Tarih böyle yazıyor. Halka hitap ettiği meydanın az ilerisinde büyük bir Köroğlu heykeli var. Onun varlığından bile habersiz. Halkın kalbinde taht kuran ve yer edinen, zalim Bolu Beyi değil, Köroğlu'dur."dedi.

Azda olsun tarih bilgisi bunu bilmeye yetebileceğini ifade eden Akcagöz; "Anlaşılıyor ki, bu ülkede Başbakan olabilmek için öyle üstün meziyetleri bırakın, basit bilgilere sahip olma yeterliliği de aranmıyor. Gaf üstüne gaf. Bunların gaflarına alışmak öyle kolay değil." diye selirtti..

Alaçam köylerini gezdiklerini ve insanların mutluz olduklarını, eski mutlu günlerini aradıklarını belirten Akcagöz, Artık bu topraklarda kimsenin kavga istemediğini, Kimsenin terör istemediğini  Milletin, teröre bir çare istediğini belirtti. 15 yıllık iktidarda, bunları çözmek için önemli bir zaman demek olduğuna vurgu yapan Akcagöz, "Çözüldü mü? Çözülemedi. O nedenle, şimdi vaat edilenlerin hepsi tefeffauattır, milletin temel sıkıntılarını çözmek için yeterli değil." dedi.

Siyasi iktidarın, ülkenin temel sorunlarını görmezden gelerek gündelik siyasi hesaplar peşinde koştuğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, "Varsa yoksa Başkanlık. Bizim derdimiz bu mu? Varın gidin, millete sorun. Milletin derdi başka. Millet evini geçindirmek derdinde. Millet, evine aş götürmek derdinde. İnsanların geleceğe dair ümitleri tükeniyor. Asıl mesele bu" dedi.

Dünyanın saydığı ve kabullendiği bir devlet iken Şimdi ne olduk? diye soran Akcagöz,  "Bize Avrupa ülkeleri gıpta ile bakıyordu. Atatürk, bize öyle bir devlet ve memleket bıraktı. Atatürk bize, başı dik bir devlet bıraktı. Şimdi görüyoruz ki, bize kimsenin güveni kalmamış. Tüm bunlardan kurtuluşun reçetesi, mevcut sisteme, yani parlamenter sisteme sahip çıkmaktır. Bunu millet olarak görmek zorundayız. Bu ülkeye Cumhurbaşkanı da lazım Başbakan da. " dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 11:51
YORUM EKLE

banner313