Alexa

CHP'li Akcagöz'den Havalananına "Kürdistan Bayrağı" Asılmasına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra, sözde Kürdistan bayrağının da asılmasına tepki gösterdi.

CHP'li Akcagöz'den  Havalananına "Kürdistan Bayrağı" Asılmasına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Havalimanı’nda bulunan Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerine Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra, sözde Kürdistan bayrağının da asılmasına sert tepki gösterdi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, özel uçağıyla, Atatürk Havalimanına indiği esnada, Atatürk Havaalanı’nda bulunan Devlet Konukevi'nin önündeki bayrak direklerine Türk ve Irak bayraklarının yanı sıra sözde Kürdistan bayrağının da asılmasını eleştirdi. 

BARZANİ AĞIR MİSAFİR MUAMELESİ GÖRÜYOR

Tufan Akcagöz,  Barzani'nin Türkiye'de ağır bir misafir olarak karşılanmasını ve muamele görmesi akıl alır gibi olmadığını ifade ederek şöyle konuştu: "Sadece İstanbul'da değil, akşam saatlerinde Ankara'ya gelecek olan Barzani için Esenboğa'ya da Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrağı asılmış. Sözde Kürdistan bayrağı, kabul görüyor. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bunu hiç bir Türk vatandaşının içi kabul etmez. Hangi hesaplar içinde olduklarının göstergesidir.

KÜRDİSTAN'I TANIDINIZ DA BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK?

Türk Bayrağının yanısıra sözde Kürt bayrağı çekmek kimsenin haddi olmadığını belirten Akcagöz; Barzani, AKP'ye uzak bir isim değildir. Çok değil, bir kaç yıl önce oynanan senaryoda, Barzani de, sözde demokratik açılım sürecinin bir parçasıydı. Rol sahibiydi. AKP'nin büyük kurultayına konuk olarak davet edilen Barzani için, bugün böyle bir merasim gerçekleştirilmesini bu nedenle yadırgamıyorum. Şimdi ise bizim ülkemizde, ağır misafir muamelesi görüyor. Akıl alır gibi değil. AKP, bunu kendi tabanına anlatmakta zorlanacaktır. Bu kadar da olmaz. Ülkemin havaalanının gönderine, şanlı Türk bayrağının yanına sözde Kürdistan bayrağı çekmek kimsenin haddi değildir. Kürdistan'ı tanıdınız da bizim mi haberimiz yok?"

BARZANİ'NİN RÜYALARI GERÇEK OLUYOR

Barzani'nin daha önce söylediği sözleride hatırlatan Başkan Akcagöz; "Bugün Barzani için bu merasimi layık görenler, yarın dağdan inen PKK'lı teröristlere de benzer güzellemeleri yapar; zamanında yaptıkları gibi. Biz Habur'da sınır kapılarının açılmasını unutmadık. PKK'lı teröristlerin konvoy halinde kente girmesi hala hafızalarımızdadır. Bu akıl alır gibi değil. Barzani 2013 yılında: 'Diyarbakır'da Kürdistan bayrağı ile karşılanacağıma, rüyamda görsem inanmazdım' diye belirtmişti. ŞU anda havaalanlarında bu merasim yapılıyor. Barzani'nin rüyaları gerçek oluyor. Şehitlerin kemikleri sızlıyor. Yaşanan bu gelişme referandumda neden millet olarak hayır dememiz gerektiğini göstermektedir. Millet olarak bunu hak etmiyoruz. Bunun hesabı mutlaka sorulmalıdır. Yaşanılan bu olay, hatadan ibaretse, yapanlar hakkında derhal soruşturma açılmalıdır. Şayet kasten sözde Kürdistan bayrağı Türk bayrağının yanına çekilmişse, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum."dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 12:43
YORUM EKLE

banner325