Alexa
banner314

CHP'li Özkes; İmam intihar ederse...

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, İslam tarihinde görülmemiş olayların AKP iktidarında yaşandığını belirtti.

CHP'li Özkes; İmam intihar ederse...
banner327
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, İslam tarihinde görülmemiş olayların AKP iktidarında yaşandığını belirtti. 

Özkes, “İmam intihar ediyorsa cemaat ne yapmaz?” dedi.


Diyanet’in keyfi uygulamaları ve siyasilerin atamalardaki etkisinin din görevlilerini intihara götürdüğünü iddia eden CHP’li Özkes, “İmam intihar ediyorsa cemaaat ne yapmaz?” dedi

CHP İstanbul Milletvekili eski müftü İhsan Özkes,  “Bu devirde imam intihar ediyorsa cemaat ne yapmaz?” dedi. Özkes, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, bu haftanın, Camiler ve Din Görevlileri Haftası olduğuna işaret etti.

Özkes, Diyanet’in keyfi rotasyonları, adaletsiz uygulamaları, siyasilerin atamalardaki etkisinin, son zamanlarda din görevlilerini intihara kadar götürdüğünü savundu.

Özkes, AKP’nin Meclis gündemine taşıdığı yeni yargı düzenlemesine de sert tepki göstererek “Allah bunların şerrinden korusun” dedi. Türkiye’de toz duman şeklindeki bir anlayışa doğru gidildiğini belirten CHP’li Özkes, ortada bir oyun olduğunu söyleyerek “Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı makamına çıkana kadarki yasalar farklı. Cumhurbaşkanlığı makamına oturduktan sonraki yasalar tersine dönmeye başladı. Demek ki, burada maksat bu zatı muhteremi o makama oturtmakmış” diye konuştu.

Özkes, bu yıl da 10 Kasım’da Eminönü Yeni Cami’de Atatürk ve silah arkadaşları  için mevlit okutacağını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 07:23
YORUM EKLE

banner307

banner325