Alexa
banner314

Çiğdem Karaaslan: Ezan Dinmez; Ülke Bölünmez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile birlikte Havza’lı şehit Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar’ın Ankara’daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çiğdem Karaaslan: Ezan Dinmez; Ülke Bölünmez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 29 Eylül 2017 tarihinde Kuzey Irak’ın Kamani bölgesinde bölücü terör örgütü üyeleriyle çıkan çatışmada şehit olan Havza’lı Jandarma Uzman Çavuş Yahya Acar’ın Ankara’daki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin eşi Mevlüde Acar ve çocuklarına başsağlığı ve sabır dileyen Karaaslan, "Sizlere Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın selamları ile taziye dileklerini getirdik, acımız büyük ama mükâfatı da büyük. Allah sizleri cennetinde buluşturur inşallah, mekânı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

‘EZAN DİNMEZ, ÜLKEMİZ BÖLÜNMEZ’

Vatan için gözünü kırpmadan canını veren tüm kahraman şehitlerimizin ruhu için okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı armağan eden Karaaslan ve Sarıeroğlu, şehidimizin 5, 7, 9 ve 13 yaşlarındaki kızları ile de bir süre sohbet ettiler. Ayrıca Karaaslan “Şehitlerimiz de, emanetleri de bizim için çok kıymetli. Bu ülkede böyle yürekli insanlar oldukça bayrak inmez, ezan hiç dinmez. Ülkemiz bölünmez.” dedi.

‘BABASI RÜYASINDA GÖRMÜŞTÜ’

Şehidin Samsun Havza’daki evini de 05.10.2017 tarihinde ziyaret eden Karaaslan’a  babası Arslan Acar, oğlunun şehit düşmesinden 3 gün önce rüyasında şehit olduğunu gördüğünü anlatmıştı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 19:06
YORUM EKLE

banner307

banner313