Alexa

Çiğdem Karaaslan; Zulme Sessiz Kalanlardan Olmayacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, hafta sonu katıldığı Samsun ilçe kongrelerinde gündemle ilgili değerlendirmeler yaptı.

Çiğdem Karaaslan; Zulme Sessiz Kalanlardan Olmayacağız

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun ilçe kongrelerine katıldı.

Asarcık, Canik, Tekkeköy, Kavak, İlkadım, Yakakent, Alaçam, Ondokuz Mayıs ilçe kongrelerine katılan Çiğdem Karaaslan yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı’na yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan algı operasyonlarına değinerek milli meselelerde birlik çağrısında bulundu.

"Kimse Kusura Bakması"

Terörün yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın da karşı karşıya kaldığı büyük ve küresel bir tehdit olduğunu belirten Karaaslan, "Terör unsurlarının etkisiz hale getirilmesi, toprakların asıl sahiplerine teslim edilmesi, sivillerin huzur içinde yaşayabilmesi için sürdürdüğümüz Zeytin Dalı Harekâtı, huzur ve adaleti tesis etme amacı taşımaktadır. Ülkemiz ve bölgemiz için tehlikeli bir hal almaya başlayan terör örgütleri, attığı roketlerle evinde uyuyan masum yavrumuzu şehit ediyor. Böyle bir roketin bir Avrupa ülkesine atıldığını, evinde uyuyan masum bir yavrunun hayatını kaybettiğini düşünün, dünya ayağa kalkardı. Sınır ilçelerimize her gün roketler, mermiler gelirken bunu görmezden gelmemizi bekleyenler, ‘Afrin’de ne işimiz var?’ diye soranlar siyaset yapmasınlar. Çünkü bu, siyasetin çok ötesinde bir konu. Kimse kusura bakmasın, kahraman Mehmetçiğimiz sınır ötesinde canından, ailesinden, sevdiklerinden geçerek mücadele ederken birtakım grupların bu operasyonları sorgulamasını kabul etmemiz mümkün değil. Dualarımızla, var gücümüzle, bütün inancımızla Mehmetçiklerimizin destansı mücadelesine destek olmalıyız. Hangi siyasi partiye mensup olursak olalım, söz konusu ortak geleceğimiz, milli ve manevi değerlerimiz olunca birlikte hareket etmemiz elzemdir." dedi. 

Karaaslan, sergiledikleri dik duruşla mağdur, masum ve mazlumların yanında olduklarını belirterek, "Sizler yanımızda olmasaydınız biz varız diyecek kadar güçlü olabilir miydik? Dünyaya dönüp de, 'dünya beşten büyüktür, birden çok daha büyüktür' diyebilir miydik? AK Parti herhangi bir parti değildir, gücünü aziz milletimizden alır. Bu güçlü destek, milletimize hizmet yolunda bizim için en büyük motivasyon olup çok büyük bir sorumluluk gerektirir. Bu büyük sorumluluğu hakkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

"Bugünde Susmuyoruz.."

Hocalı’da vahşice katledilen 613 canı rahmetle anan ve tüm insanlık için utanç vesikası olan böyle acıların bir daha yaşanmamasını temenni eden Karaaslan, zulme sessiz kalanlardan olmayacaklarını söyledi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Hocalı Katliamı, 20. yüzyılda yaşanan en büyük insanlık suçlarındandır. Genç kızlar, kadınlar, çocuklar vicdansızca katledilirken insan haklarından, çocuk haklarından, kadın haklarından bahseden ülkeler bu vahşete sessiz kaldı.  Türkiye olarak bu katliama o gün susmadığımız gibi bugün de susmuyoruz. Büyük acıların bir daha yaşanmaması için mücadele vermeye devam ediyoruz. Zulme sessiz kalanlardan olmayacağız. Terörden, zulümden ve ölümden kaçan 3 buçuk milyon Suriyeli mazluma ülkemizin ve gönlümüzün kapılarını açtık. Yüzlerce yıllık kadim geçmişimiz bu mesuliyet bilincinin örnekleriyle doludur. Mirasını devraldığımız medeniyet anlayışımızda mazluma merhamet vardır, bugün attığımız her adım, uyguladığımız her politika bu bilincin diri olduğunun en önemli göstergesidir.”

Kongrelere, Karaaslan'ın yanı sıra Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt ile AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, delegeler ve üyeler katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 19:55
YORUM EKLE