Alexa

"Çocuğu büyütürken şu iki duyguyu asla göz ardı etmiyoruz"

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 99. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

"Çocuğu büyütürken şu iki duyguyu asla göz ardı etmiyoruz"

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 99. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar şöyle dedi:

“Acılı ve zor bir savaşı bu millet; vatanı müdafaa ve mücadele ederek birlikte kazandı. Çünkü ona "hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir" diyen bir lider rehberlik ediyordu. Artık egemenlik kayıtsız ve şartsız milletin olsun iradesi ortaya çıkmıştı. İşte Cumhuriyeti bu azim ve kararlıkla yokluk içinde; canından can, kanından kan, malından mal vererek birlikte kurdu.

Bağımsızlığına ve demokrasiye böyle kavuştu.

"Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" felsefesiyle, istiklal ve istikbal mücadelesini sürdüren, geleceğini şekillendiren milletimiz için Meclis'imizin kuruluşu, vatan ve bayrak sevgisinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsali, özgürlüğümüzün güvencesi olmuştur.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha büyük, daha güçlü, daha zengin, daha istikrarlı bir Türkiye'de yaşamaları için elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz.

Ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim; Dünyanın en güzel renklerini barındıran çocuklarımızla el ele kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Milleti’nin çocuklara verdiği değerin en güzel karşılığıdır.

Çünkü biz, bir çocuğu büyütürken şu iki duyguyu asla göz ardı etmiyoruz:

Çocuk olduğu için sevgi,

yarın büyüyeceği için saygı.

İstiklal Harbimi Başkomutanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kurucu Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.

Bütün çocuklarımızın bayramını gönülden tebrik ediyorum."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 13:06
YORUM EKLE