Alexa
banner314

Cuma İçten, Kürtlere zulmü CHP’mi yapmıştır? MHP’mi yapmıştır?

24. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den aday adaylığını açıkladı. 

Cuma İçten, Kürtlere zulmü CHP’mi yapmıştır? MHP’mi yapmıştır?
banner327

24. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’den aday adayı olduğunu ifade ederek, “4 yıllık milletvekilliğim sürecinde haftanın 3 günü Ankara’da, 4 günü de Diyarbakır’da milletimize hizmet etmek için elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz." dedi. 

Biz de varız diyoruz.

4 yıllık milletvekilliği sürecinde Diyarbakır içerisinde 2 bin 65 program yaptığını dile getiren İçten, "Benim inandığım bir dava var. Diyarbekirim çok acılar çekti. Yaktılar, yıktılar, vurdular, öldürdüler, kan kusturdular. Bu memlekette gencecik fidanları kendi ellerimizle mezarlara gömdük bunun A’ , B'si yok. Bunun içinde asker şehitlerimiz, polis şehitlerimiz var. Bunun içinde 14-15 yaşında gencecik çocuklar var. En nihayetinde insanlarımız çok ciddi acı bedeller ödedi. Köylerimiz yakıldı. Biz bunları düzeltme adına siyasi bir mücadele yürüttük ve yürütmeye devam edeceğiz. Bu anlamda beni hem sosyal hayatında takip eden hem birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımız hem de sosyal medya hesaplarından dünyanın her yerinden teveccüh gösteren insanların çok yoğun bir talebi ile milletten icazeti alarak hiçbir üst düzey icazete gerek duymadan biz de varız diyoruz. Bu var olma noktasında teveccüh milletindir” dedi.

Kürtlere zulmü CHP’mi yapmıştır? MHP’mi yapmıştır?


Kürt sorununun Türkiye'de bittiğini, Kürtlerin bir sorununun olmadığını, defalarca söylediğini belirten İçten, "İnsan hakları ve özgürlükleri, etnik köken, din, mezhep noktalarında sadece Kürtlerle ilgili değil her alanda çözülmesi gereken ve anayasa anlamında tamamen yasalar çerçevesinde konuşulması gereken konular var. Ben bu coğrafyanın çocuğuyum Benim köyüm 1990 ile 2000 yılları arasında 5 defa derin devlet dediğimiz şimdiki adı FETÖ olarak konulan bir yapılanma tarafından yakıldı. Yine benim köyümü 30'lu 40’lı, 50’li yıllarda yakanlar kimlerdi? MHP’liler miydi? CHP’liler miydi? Tam tersini düşünün. AK Parti'nin CHP ile ittifak yaptığını düşünün. Bir Kürt olarak ben asla bunu kabul etmem. MHP'nin düşünceleri kağıt üzerinde onu bağlar ama fiili durumda Kürtlerle ilgili yapmış olduğu şeyleri, CHP'nin yapmış olduğu şeylerle karşılaştıralım. Kürtlere zulmü CHP’mi yapmıştır? MHP’mi yapmıştır? Bunun izahı düzgün bir şekilde yapıldığı zaman ben insanlarımızın anlayacağını düşünüyorum.” dedi.

                                         

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 14:59
YORUM EKLE

banner307

banner325