Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 bin seçmenin iradesi gasp edilmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul kararıyla ilgili yaptığı ilk açıklamalarında, "15 bin seçmenin iradesi alanen gasp edilmiştir. Bu hataların bir kısmı sehven yapılmış olsa da önemli bir bölümünde kasıt olduğu bellidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 bin seçmenin iradesi gasp edilmiştir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda YSK'nın İstanbul kararı ile ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Ramazan Ayının Türkiye ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan; "Sulh dini olan İslamın, her türlü zulmü kati olarak yasakladığı, iyiliği, güzelliği ihsanı yardımlaşmayı teşvik ettiği ramazan ayını hakkıyla değerlendirebilirsek ne mutlu bizlere. Yaşadığımız şehirde, tek bir mağdur, tek bir mazlum varsa ve bizim bundan haberimiz yoksa daha da kötüsü imkanımız olduğu halde kendisine el uzatmamışsak ramazanımız heba olmuş demektir." dedi.

‘SEÇİM BİTTİ TARTIŞMALARI BİTMEDİ’

Seçimin bittiğini ama tartışmalarının henüz bitmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yapılan itirazlar sebebiyle 3 ilçemizdeki belediye başkanlığı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesiyle ilgili karar daha önce verilmişti. Bu seçimlerin en tartışmalı konusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri olmuştur. Bu seçimi 25-28 bin arasında bir farkla AK Parti’nin kaybettiği ilan edildi. Biz milli iradeye olan teslimimiz sebebiyle bu durumu saygıyla karşılamaya hazırdık. İlerleyen saatlerde ve günlerde arkadaşlarımızın yaptığı sandık sonuç tutanaklarıyla, ilçe birleştirme tutanaklarıyla, geçersiz oylarla ilgili itirazlar netleştikçe, karşımıza bambaşka bir manzara çıktı." dedi.

15 bin seçmenin iradesinin alanen gasp edildiğine işaret eden Erdoğan; " Bu hataların bir kısmı sehven yapılmış olsa da önemli bir bölümünde kasıt olduğu bellidir. Hatalar, yanlışlar diğer partilerde aynı oranlarda yapılmamış sadece AK Parti’nin oylarında belirli farklılık ortaya çıkmıştır." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE