Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan: kardeşliğimize leke sürmedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Birlik Vakfı'nın iftar programında konuştu. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "görüş farklılıklarımız, dava arkadaşlığımızın önüne geçmemeli"dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: kardeşliğimize leke sürmedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "görüş farklılıklarımız, dava arkadaşlığımızın önüne geçmemeli, bugüne kadar saldırılar karşısında kenetlendik, fitneyi aramıza sokmadık, kardeşliğimize asla leke sürmedik, davamıza ihanetimiz asla vaki değildir' dedi.

Zalimlerin, Ramazan ayında hep biraz daha pervasızlaştığına şahit olduklarını dile getiren Erdoğan, "İsrail Gazze'ye yine bomba yağdırıyor. Suriye rejimi varil bombalarıyla vurmaya devam ediyor....  Gazze'de işledikleri cinayetlerin kamuoyu tarafından bilinmesine engel olabileceklerini düşünüyorlar.... Basın özgürlüğü konusunda ülkemizi eleştirenler, İsrail'in AA'yı vurmasına ses çıkarmıyorlar." dedi.

"YSK kararı sonrası yapılan açıklamalar da hep aynı tavır. Avusturya'da seçimler 2 yıl sonra iptal edilebiliyor, hiç ses çıkmıyor. 'Nasıl böyle bir şey olabilir' diye bir serzeniş duydunuz mu?" şeklinde soran Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

YSK kararı sonrası bizi hedef alanların amacı, Türk demokrasisinin altını oymaktır.

Ülkemize baktıklarında gerçeği değil, önyargıları görüyorlar.

Türkiye kimsenin mandası değildir. Darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez.

Seçimle iş başına gelmiş Venezuela Devlet Başkanı'nı devirmeye çalışanlar demokrasiden bahsedemez.

Önümüzdeki süreçte, bu salondaki siz kardeşlerim başta olmak üzere hepimize çok önemli görevler düşüyor. Biz bugüne kadar, tüm saldırıların üstesinden, birbirimize kenetlenerek geldik. Fitneyi aramıza sokmadık. Kardeşliğimize asla leke sürdürmedik.

Türk demokrasisi 23 Haziran'dan da alnının akıyla çıkacaktır. Biz bugüne kadar tüm saldırıların üstesinden birbirimize kenetlenerek geldik. Fitneyi aramıza sokmadık, kardeşliğimize leke sürdürmedik. Şu anda karşımızda olan zihniyet bakıyorsunuz FETÖ'nün ağzıyla konuşuyor, bir yerlere mesaj veriyorlar. Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsade etmemeliyiz. Hatasızlık, kusursuzluk yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Bizim de hatamız, eksiklerimiz, noksanımız olmuştur ve olacaktır. Ancak adına Türkiye dediğimiz davamıza ihanetimiz vaki değildir

Bulunduğumuz makamlardan azade olarak, hepimiz inandığımız, yolunda ömrümüzü harcadığımız kutlu davamızın birer neferiyiz. Koltukların, görevlerin, payelerin hepsi geçicidir. Baki kalan, kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hatasızlık, kusursuzluk yalnızca alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur.

Bizim de hatalarımız olmuştur, olacaktır. Ancak, adına "Türkiye" dediğimiz davamıza ihanetimiz vaki değildir.

İç muhasebemizi yapacak, tespit ettiğimiz eksiklikleri giderecek, daha kucaklayıcı, kuşatıcı bir anlayışla, mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bizi İstanbul'da belediye başkanlığına 1994 seçimlerindeki ruh taşıdı. Bizi 2002 yılında iktidara milletimizle kurduğumuz gönül köprüsü getirdi. Bu ruh ve gönül bağını korudukça Allah'ın izniyle milletimiz bize güvenmeye, desteklemeye devam edecektir. Bunu kaybettiğimizde artık milletimize verecek hiçbir şeyimiz kalmamış demektir. Rabbim bizleri böyle bir şeyden korusun diyorum.

YORUM EKLE