Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmanlı Tokadını Atarız

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Eskişehir Kongresinde Türkiye’nin gerek içeride, gerekse sınırlarının dışında tarihinin en çetin mücadelelerinin verildiğini kaydederek, "Biz Osmanlı’nın tokadını atarız" dedi.

Siyaset 17.02.2018, 20:04 17.02.2018, 20:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan Osmanlı Tokadını Atarız

Partisinin İl Başkanlığı Kongresinde konuşan Erdoğan, Türkiye’nin gerek içeride, gerekse sınırlarının dışında tarihinin en çetin mücadelelerinden birini verdiğini söyleyerek, FETÖ, DEAŞ, PKK, YPG gibi terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin sadece bugün için değil istikbalimiz için hayati bir önem taşıdığını ifade etti.

"Ya bu oyunu bozacağız ya da bir asır daha ayağımızda prangalar taşıyacağız." 


Erdoğan, “Ülkemizin geleceğini esir almaya yönelik kirli tezgahları parçalamaktan başka şansımız yoktur. Hiç merak etmeyin bugüne kadar beşer planında, hiçbir gücün önünde eğilmedik. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda, rükuda ve secdede eğildik, eğiliriz. Şimdi tüm vatandaşlarımın şu hakikati görmelerini istiyorum ya olacağız ya öleceğiz. Ya bu oyunu bozacağız ya da bir asır daha ayağımızda prangalar taşıyacağız. İşte Afrin, bu sabah itibariyle bin 595 terörist etkisiz hale getirildi. 31 Mehmedimiz, 60 Özgür Suriye Ordusu toplam 91 şehidimiz var. " dedi.

"Osmanlı Tokadını Atarız"


Bu tarihi süreçte Türkiye’nin kutuplaşmaya değil, kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben şuanda milletimde bunu görüyorum. Mehmedimiz ne diyor; ‘Düğüne gidiyoruz’ diyor. Değerli kardeşlerim birileri Afrin’e gitmeyi lüks görebilir. ‘Afrin’e inmeyin’ diyebilir. Bakınız birileri hala oralarda barış rüzgarları estireceğini zannedebilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki bize saldıranlara karşı, kusura bakmayın biz ‘Osmanlı Tokadını’ atarız. O bize saldıracak, Kilis’te, Hatay’da 100’e yakın kardeşimiz şehit olacak, biz ne diyeceğiz? Öbür yanağımı da uzatacağım, gel buraya da vur. Yok öyle şey. Biz Osmanlı’nın tokadını atarız. Aynı şeyi nerede yaptık? Biliyorsunuz Cerablus’ta yaptık, Rai’de yaptık, El-Bab’ta yaptık. Şimdi de burada yapacağız. Ve 3,5 milyon Suriyeli kardeşimizi kendi topraklarına, kendi vatanlarına, evlerine inşallah döndüreceğiz. Bunu yapacağız. Fırat Kalkanı Harekatında ne yaptıysak, Afrin Harekatında da aynısını yapacağız” dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu