Alexa

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kızgın Demir' Açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kızgın Demir' Açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zehirli oklarını partimize saplamak için dört bir yanda mevzilenmiş fırsatçılara bu meydanı bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

 'kızgın demir' ifadesine de açıklama getiren Erdoğan, ''Bizim siyasi kültürümüzde sandıkların kapanmasıyla seçim dönemi geride bırakılır. Seçim dönemi ile icraat dönemi farklıdır. Biz kızgın demiri soğutalım çağrımızla bu ince noktaya dikkat çektik.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "KIZGIN DEMİR" açıklaması şöyle:

"Cumhur İttifakı bunun en büyük temsilcisidir"

"Bizim siyasi kültürümüzde sandıkların kapanmasıyla seçim dönemi geride bırakılır. Seçim dönemi ile icraat dönemi farklıdır. Biz kızgın demiri soğutalım çağrımızla bu ince noktaya dikkat çektik. Biz önce Türkiye, Türk milleti, yatırım, büyüme, ihracat diyen bir parti olduk. Ülkemizin milli meselelerinde bir araya gelmenin önemini en iyi biz biliyoruz. Türkiye'nin bekasına yönelik tehditleri 82 milyon göğüslememiz gerekiyor. Ne zaman birliğimizi muhafaza etmişsek, kardeşliğimizi büyütmüşsek o zaman büyük devlet olduk. Gün bir olma, diri olma, iri olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Gün 82 milyon olarak tıpkı bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenme günüdür. Bizim için rabiamıza inanan herkes, Türkiye ortak paydasında buluşmuş demektir. Cumhur İttifakı bunun en büyük temsilcisidir. Bu ülkedeki tek kutuplaşma, Türkiye ortak paydasında buluşanlarla terör örgütlerinin safında olanlar arasındadır. Bunun dışında bir kutuplaşma bilmiyoruz. "

"NELER DÖNDÜĞÜNÜ BİLİYORUZ"

Teşkilatın ahlakından mahrum olanların kendilerini hiçbir zaman anlatamayacaklarını dile getiren Erdoğan, "Bilesiniz ki bu teşkilat sadece Ankara'da kabuğuna çekilmiş olan bir teşkilat değildir. Hangi ilde, ilçelerde neler oluyor, bunların hepsi bize geliyor. Nerede neler döndüğünü biliyoruz." diyerek; "Zehirli oklarını partimize saplamak için dört bir yanda mevzilenmiş fırsatçılara bu meydanı bırakmayacağız."  ifadesini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

İTTİFAKA OLAN BAĞLILIĞIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

"Sırtını terör örgütlerine dayayanlar bizi anlayamaz. İkbalini siyaset mühendisliklerinde görenler bizi idrak edemez. Türkiye karşıtı senaryoların figüranlığına razı olanlar bizim mücadelemizi kavrayamaz. Esen rüzgara göre yön değiştirenler, sırça köşklerinde yüksek siyasetçilik oynayanlar bizim verdiğimiz kavganın sırrına eremez. Kavlimize, ahdimize ve 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğumuz ittifaka olan bağlılığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz."

"Türkiye ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz"

"Seçim dönemlerinde siyasi rekabet kızışır, tansiyon yükselir, söylemler keskinleşir ancak bizim siyasi kültürümüzde sandıkların kapanıp oyların sayılmasıyla beraber seçim dönemi de geride bırakılır." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Zihnini ve gönlünü terör örgütlerinin ve dış güçlerin emrine vermemiş herkesi Türkiye ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 13:05
YORUM EKLE