Alexa
banner314

DESTİCİ: BATSIN ÇÖZÜM SÜRECİNİZ!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "“Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik diyeceksiniz, fiiliyatta yandaşlarınızı şiddete, isyana ve kalkışmaya çağıracaksınız." dedi

DESTİCİ: BATSIN ÇÖZÜM SÜRECİNİZ!
banner327
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "“Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik diyeceksiniz, fiiliyatta yandaşlarınızı şiddete, isyana ve kalkışmaya çağıracaksınız." dedi

 IŞİD’in Ayn - el Arap’taki saldırıları nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan şiddet olayları ve protesto eylemlerine yönelik açıklama yapan BBP lideri Destici, “Sözde demokrasi, barış, insan hakları, kardeşlik diyeceksiniz, fiiliyatta yandaşlarınızı şiddete, isyana ve kalkışmaya çağıracaksınız. Bu ne yaman bir çelişki ve kandırmaca" dedi.

 Destici, “Ülkemiz genelindeki şiddet olaylarını, askerimize, polisimize, bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize, vatan bütünlüğümüze millet birliğimize yapılan alçakça saldırıları şiddetle kınıyorum.” şeklinde konuştu.

Yaralanan güvenlik güçlerine acil şifalar dileyen Destici; "Bölücü vatan hainlerinin, din düşmanlarının yaptığı saldırılarda yaralanan güvenlik güçlerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici açıklamasına şöyle devam etti

Milletimize çağrımız ise asla provokasyonlara gelmemeliyiz. Özellikle bölgede yaşayan milli ve manevi değerlerimizin yanında duran imanlı, vatansever, milletperver, Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Biz Allah’ın emri ile bin yıldan fazla bir zamandır birbirimize bağlanmışız. Bölücülerin, hainlerin, ateist terörist grupların oyunlarına gelmeyin. En ağır bedeli size ödetecekler. Bakın Arap dünyasına. Yüz yıl önce bu oyuna geldiler.

Hala kan ve gözyaşından, kaostan, iç savaştan kurtulamıyorlar. Hükümet'e çağrımız bu olaylara artık müsamaha etmeyiniz ve gereğini yapınız. Batsın sizin çözüm süreciniz, büyükşehir yasanız. Sonuç ortada. Siz değil bugüne kadar devletin yanında duran vatandaşlarımız bedel ödüyor. Bölücüler Işid'i bahane edip Türkiye'yi yakıp, yıkıyor bazı illerimizde kalkışma yapıyorlar. Devlet hiç bu kadar aczi yet içine düşmemişti” diye konuştu.

Türkiye; Türkmen, Kürt, Arap zorda kalmış bütün kardeşlerimize yardım etmelidir. Lâkin bölücülere fırsat vererek ve işbirliği yaparak değil. Dün Esed'le işbirliği yapanlar (pyd-pkk) bir taraftan Türkiye'den medet umarken, öbür taraftan yakıp yıkıyor. 

Niyetleri asla üzüm yemek olmadı. Bizimde yüreğimiz Irak ve Suriye'de ki masum ve mazlum Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimiz için yanıyor. Lâkin masumla teröristi ayırmak şart. Türkiye özellikle terörist grupların ve batılı güçlerin oyununa gelerek Ortadoğu bataklığına saplanmamalıdır. Çok dikkatli, titiz ve öngörülü bir politika izleyerek hem Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında durmalı hem de milli güvenliğimizi asla gözden kaçırarak tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalıdır.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 00:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
feride eren
feride eren - 4 yıl Önce

düzeni bozan kim? biri yer diğeri bakarsa kaos sürekli hortlar,, hükümet,arzu ettiği,kişileri suç işlediği halde yargılatmıyor,reza,zarrap,bakan,ve,çocukları,gibi,, işine,gelmeyenleride,terörist,sayıp yargılatıyor,ergenekon,balyoz,paralel,gibi,, öte,yandan,pkk,kck,yı,af,etti,yada,yasa,çıkarıp,serbest bıraktı, benim ailem,suçsuz,yere ceza,aldı, çocuklarımla,perişan olduk, ne,hükümete,nede,yargıya,güvenimiz,kalmadı, adil,adalet,genel,af,i̇stiyoruz,

banner307

banner325