Alexa

Destici'den, Meral Akşener'e Davet: Burada parti var, ocak var, teşkilat var

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Meral Akşener'in parti kuracağı iddiaları hakkında sorulan bir soruya "Burada parti var, ocak var, teşkilat var. Buyursunlar gelsinler." davetinde bulundu.

Destici'den, Meral Akşener'e Davet:  Burada parti var, ocak var, teşkilat var
banner327

Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre, Destici, MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'in yeni bir parti kuracağı iddiası sorulması üzerine şu cevabı verdi: 

"Biz o süreci yaşamış bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla benim tüm ülküdaşlarıma çağrım şudur: Türkiye'nin, ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin bölünmesine değil birleşmesine ihtiyaç vardır. Bizim amacımız tüm ülkücüleri birleştirmektir. BBP bu amaçla kurulmuştur. Ayrı bir heyecan aramalarına gerek yok. Burada parti var, ocak var, teşkilat var. Buyursunlar gelsinler. Buradan da daha geniş kucaklama yaparız."

AKŞENER NE DEDİ?

Referandum sonrası Meral Akşener'in önderliğinde Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP) adı altında bir araya geleceği yolundaki iddialar, gündeme geldi. Bunun üzerine Meral Akşener, Twitter adresinden yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Parti kurma çalışmamız yoktur. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hukuku katlettiği, 'abidik gubidik' işlerin yapıldığı bir süreçte önceliğimiz oylarımıza sahip çıkmaktır" 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE