Yandex Metrika

Destici; Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, " Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum, hukukun üstünde baskı oluşturmayı, tehdit oluşturmayı, şantaj oluşturmayı bırakın. AYM ihlal kararı verirse ‘yok sayarız’ ne demek? O zaman biz de sizi tanımayız.” dedi.

Destici; Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum
07 Aralık 2014 Pazar 16:31

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, " Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum, hukukun üstünde baskı oluşturmayı, tehdit oluşturmayı, şantaj oluşturmayı bırakın. AYM ihlal kararı verirse ‘yok sayarız’ ne demek? O zaman biz de sizi tanımayız.” dedi. 

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yüzde onluk baraj sistemi için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptıkları bireysel başvurudan, hak ihlali kararı verileceğine inandıklarını söyledi. Türkiye’de bu başvuru ile barajın kalktığını ileri süren Destici, “Diyelim ki bunlar barajı kaldırmadı. Seçime girdik, Keçiören bölgesinde milletvekili seçilecek oyu aldık. Baraja takıldık, gideriz AYM’ye başvuru yaparız ve milletvekilimizi Meclis'e göndeririz. O şuurla çalışacağız. Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum, hukukun üstünde baskı oluşturmayı, tehdit oluşturmayı, şantaj oluşturmayı bırakın. AYM ihlal kararı verirse ‘yok sayarız’ ne demek? O zaman biz de sizi tanımayız.” dedi.

Partisinin Ankara Keçiören İl Başkanlığı seçimine katılan Destici, burada bir konuşma yaptı. Türkiye’yi yöneten siyasi iktidarın dün söylediğinin farklı, bugün uyguladığının farklı olduğunu vurgulayan Destici, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli konusunda yaklaşık bir ay önce fakir ve zengin ayrımına karşı olduğunu söylediği cümlelerini hatırlattı. Bedelli konusunda parası olmayan için de çözüm olması gerektiğini dile getiren Destici, “Parası olmayanları bir ay temel eğitime alırsın, ondan sonra hangi şehirde ikamet ediyorlarsa ona uygun bir işte askeriyenin ihtiyacı varsa çalışır, akşamları da gelir ailesi ile birlikte kalır. Çözüm bu. Eğer zengine çözüm bulur da fakire çözüm bulmazsanız, iki dünyada da elim yakanızdadır.” ifadelerini kullandı.

OSMANLICA DERSİNE DESTEK

Milli Eğitim Bakanlığı şura toplantısında gündeme gelen konulara da değinen Destici, “Türkiye’de öyle bir zihniyet var ki din dedin mi, iman dedin mi, adamların nevri dönüyor. Kardeşim sen Osmanlıcanın okutulmasından niye rahatsız oluyorsun? Harf inkılabı ile birlikte benimle dedem arasında bir baraj kuruldu, duvar örüldü. Kaldır bu duvarı. Biz BBP olarak Osmanlıca Türkçesinin mutlaka okullarda okutulmasını istiyoruz. Yine ilköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarda din kültürü dersinin okutulması. İlköğretim birinci, ikinci ve üçüncü sınıflara din kültürü değil dinimizi öğretmek zorundayız. O dersin adı şu olmalıdır; Temel İslam Bilgileri ve Ahlak Dersi olmalıdır. Önce de Türkiye’yi yönetenler o dersi okumalıdır. İslam’ın ahlak kurallarını öğrenmeleri lazım. Onlardan bir tanesini söyleyeyim. Türkiye’yi yönetenlere sesleniyorum. Haram nedir? Harama giden her yol haramdır.” şekline konuştu.

“O ZAMAN BİZ DE SİZİ TANIMAYIZ”

Konuşmasında, yüzde onluk seçim barajı sistemine de değinen Destici, açıklamalarını şöyle tamamladı: "Hükümet diyor ki ‘barajı biz mi koyduk.’ Anayasa Mahkemesi’ne götürdüm çünkü bunlardan bir çare yok. Her düzenlemeyi kendilerine göre yapıyorlar. Millet iradesi tam olarak yansısın sandığa, niye yansıtmıyorsun milletin iradesini? AYM’ye götürdük. Nerdeyse suçlayacaklar ‘niye AYM’ye götürdünüz’ diye. Kardeşim bu benim hakkım, ben bunu götürmezsem davama ihanet etmiş olurum. Şimdi AYM başkanı üzerinden bir linç kampanyası başlattılar. Neymiş, ‘AYM darbe ürünüymüş, meclis milletin.’ AYM darbe ürünü de baraj ne ürünü? Yüzde onluk baraj ne ürünü? Onu niye savunuyorsun? ‘Barajı biz koymadık ki’ diyor. Sen koymadığın yüzlerce yasayı değiştirmedin mi? Hangi bahaneye sığınıyorsun? İsterse bir günde değiştirirler bunu ama değiştirmiyorlar. Neden? Korkuyorlar, ondan sonra diyorlar ki ‘biz barajdan korkmuyoruz.’ Hodri meydan kaldırın barajı görelim o zaman ne olacak. Biz AYM’nın adil ve hukuki bir karar vereceğine inanıyoruz. Hak ihlali kararı vereceğine inanıyoruz. Türkiye’de bizim bu başvurumuzla fiilen baraj kalkmıştır. Diyelim ki bunlar barajı kaldırmadı. Seçime girdik, Keçiören bölgesinde milletvekili seçilecek oyu aldık. Baraja takıldık, gideriz AYM’ye başvuru yaparız ve milletvekilimizi Meclis'e göndeririz. O şuurla çalışacağız. Türkiye’yi yönetenlere, iktidar yetkililerine sesleniyorum, hukukun üstünde baskı oluşturmayı, tehdit oluşturmayı, şantaj oluşturmayı bırakın. AYM ihlal kararı verirse ‘yok sayarız’ ne demek? O zaman biz de sizi tanımayız.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.