Alexa
banner314

Devlet Bahçeli'den Askıda Ekmek Projesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ekmek zammına tepki göstererek, "Askıda ekmek projesini başlatıyorum" diyerek Projenin Ankara'dan başlamak üzere gerekli talimatı verdiğini söyledi.

Devlet Bahçeli'den Askıda Ekmek Projesi
banner327

Bahçeli ekmek zammına tepki gösterdi. Ekmek fiyatlarındaki artışın üzerine "Ankara’da özellikle de Çankaya’dan başlamak üzere ‘Askıda ekmek projesi’ni başlatıyorum" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

"Ekmek fiyatındaki artışı nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soruya Bahçeli'den cevap şöyle oldu:

"Bana askıdan bir ekmek verebilir misin" 

"Ekmek fiyatlarındaki artış dikkatle takip edilmeli. Ankara’da özellikle de Çankaya’dan başlamak üzere ‘Askıda ekmek projesi’ni başlatıyorum. Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer iki ekmek alacaksa üç ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncı ile paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde "Bana askıdan bir ekmek verebilir misin" diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirebilmeli. Unutmayalım ki, inancımız ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ esasına dayanmaktadır." ifadelerinin ardından Gazetecilerin talimat verip vermedikleri sorusu üzerine Bahçeli ASKIDA EKMEK PROJESİ için “Gerekli talimatları veriyoruz. Çalışmaları ve girişimleri başlatıyoruz” cevabını verdi.  

Editor notu: Samsun İlkadım Belediyesi MHP li eski Başkanı Necattin Demirtaş, “Askıda ekmek Projesi” ile örnek belediye olmuştu. Bir ilki gerçekleştiren İlkadım Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafında dan yerel yönetimlere örnek gösterilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 23:41
YORUM EKLE

banner307

banner325