Alexa

Ekrem İmamoğlu'ndan İlk Açıklama! İBB Başkanlığına Kim Gelecek?

YSK İstanbul seçimleriyle ilgili kararın ardından Ekrem İmamoğlu'nun yerine kimin geçeceğini merak etmeye başladı. Peki, Mazbatası alınacak olan İmamoğlu'nun yerine kim gelecek? YSK'nın kararı ardından Ekrem İmamoğlu ne dedi?

Ekrem İmamoğlu'ndan İlk Açıklama! İBB Başkanlığına Kim Gelecek?

YSK'nın İstanbul seçimleriyle ilgili iptal kararının ardından 31 Mart seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na verilen mazbata geri alınacak. İnsanlar merak ediyor Mazbatası alınacak olan İmamoğlu'nun yerine kim gelecek?

YSK'nın İstanbul seçimleriyle ilgili aldığı iptal kararının ardından Ekrem İmamoğlu'na verilen mazbata geri alınacak. 23 Haziran'a kadar İBB Başkanlığına, İstanbul Valiliği tarafından atanan bir vali yardımcısı vekalet edecek.

YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine karar vererek, İstanbullular, 3 Haziran 2019 pazar günü yeniden sandık başına gidecek. Ekrem İmamoğlu'nun yerine İstanbul Valiliği tarafından atanacak bir vali yardımcısı vekalet edecek.

YSK'nın kararı ardından İmamoğlu'nun ilk açıklaması ne oldu?

YSK'nın İstanbul'da seçimleri yenileme kararını Sultanbeyli'de alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk açıklamasında, "Buradayız mutluyuz. Gündem yoğun herkesin Ramazan’ı mübarek olsun. Bu Ramazan Türkiye’ye hayırlar getirsin. Ekonomik sıkıntılar var hepsini aşacağız. Ben de bazı duyumlar alıyorum ama YSK’nın resmi açıklamasını bekleyeceğim. Beni bekleyin bu akşam geniş geniş anlatacağım. İnşallah açıklama yapılsın İstanbul’un en güzel noktasında açıklama yapacağım. Her şey çok güzel olacak. Hiç merak etmeyin. Biz hep beraber umudu taşıyacağız. Her şey çok güzel olacak. 82 milyon insana bol bereketli günler diliyorum."

Öte yandan Ekrem İmamoğlu'nun, YSK'nın kararına ilişkin daha kapsamlı bir açıklamayı 22:30 saatlerinde yapacağı bildirildi.

YSK’nın İstanbul kararının ardından İstanbullularla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, karara ilişkin, "Ramazan ayı kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede kul hakkı yensin istemiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceği aydınlık olsun istiyoruz, gençlerimiz başka ülkelerin hayalini kursun istemiyoruz. İnsanlara bol bereket dinledik. İşsizliğin 5 milyonu aştığı bu çağda işsizliğin sona ermesini istedik." dedi.

İmamoğlu konuşmasını şöyle devam ettirdi:

82 milyon insan, bir avuç insana asla bu değerlerini yok ettirmeyeceğiz. Biz asla vazgeçemeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İstanbul'un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Bir an için umutsuz olabilirler. Sultanbeyli'den geliyorum. O mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız, erkeklerimiz vardı. Ağlamasınlar, silsinler gözyaşlarını buradayız, hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, bizden huzursuzluk umanlar, bizden bu ülke adına birtakım unsurlar üzerinden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenleri şaşırtacağız. Yarından itibaren her adımı sizinle paylaşacağım.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 00:36
YORUM EKLE