Alexa

Erdoğan'dan Bahçeli ve MHP Kadrolarına Teşekkür...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada MHP'ye teşekkür etti.

Erdoğan'dan Bahçeli ve MHP Kadrolarına Teşekkür...

partisinin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmediklerini, Kazanmak kaybetmek nedir ona bakacaklarını İstanbul'da 24 ilçede AK Parti, birinde MHP olarak almış bulunduğunu belirterek, "Kalan 14 ilçede diğer ittifak ipi göğüslemiş. İlçeleri kazanmamıza rağmen büyük şehir belediyelerini neden kaybettiğimizi sorgulayacağız." dedi.

Erdoğan, İstanbul’da 13 bin oya düşen farkın daha da düşeceğini savunarak, "31 Mart seçimlerinde yaşananlar bundan sonra önümüzdeki süreç malum bu süreci en güzel şekilde değerlendirmek için hazırlıklarımız ve tabii ardından 2024 yerel seçimleri, buna yönelik de yapılacak hazırlıklar, gerek teşkilat yönetimlerinde atacağımız adımlar, gerekse takınacağımız tavırla çok büyük önem arz ediyor. 31 Mart’ta yeniden veya ilk kez seçilenleri bir kez daha kutluyorum." dedi.

BAHÇELİ ve EKİBİNE TEŞEKKÜR

Bundan önceki yerel seçimlerde böyle bir oranı yakalamadıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sonuç AK Parti olarak girdiğimiz seçimlerdeki en yüksek ikinci oy oranıdır. Cumhur İttifakı olarak da toplamda yüzde 51,7 gibi hem 16 Nisan hem de 24 Nisan seçimleriyle uyumlu bir sonuç elde ettik. Sayın Bahçeli’ye, ekibine ve tüm MHP’li kardeşlerimize bir kez daha buradan teşekkür ediyorum. Belediye başkanlıklarında da önemli bir başarıya imza attık. Milletimiz bize, 15 büyükşehir 24 il, 516 ilçe, 203 belde belediyesini yönetme sorumluluğunu vermiştir. Milletimiz ülkemizdeki toplam 1389 belediyenin 758’ini AK Partili kadrolara emanet etmiştir. " dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE