Alexa

Erdoğan'dan Flaş Çıkış; Ambargo bizi durduramaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Ankara'nın enleri" Ödül Töreni'nde flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Faizi ve enflasyonu tetikleyen kur operasyonlarındaki oyunu bozmakta kararlı olduklarını dile getirdi.

Erdoğan'dan Flaş Çıkış; Ambargo bizi durduramaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ATO'daki “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni ve iftar programında yaptığı konuşmada "Türkiye'yi başka türlü durduramayacaklarını görenler, umudumuza, moralimize, hedeflerimize ulaşma inancımıza saldırıyorlar." ifadelerini kullandı.

İlerleyen süreçte istihdam da ciddi bir yükseliş beklediklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devlet olarak istihdam konusunda geçmişte hiç olmadığı kadar çok teşvikler veriyoruz. Kara bulutları birer birer dağıtıyoruz." dedi.

İş dünyasıyla birlikte istihdam seferberliği başlattıklarını söyleyen Erdoğan, hedeflerinin bu yıl içinde 2,5 milyon ilave istihdamla hem kayıpların telafi edilmesi hem de hedeflere uygun bir seviyeye ulaşmak olduğunu belirtti. Erdoğan, "Ankara Ticaret Odasının bize sözü yıl sonuna kadar 220 bin istihdam. Şu an itibarıyla 60 bin istihdamı sağlamış durumda. Temennim odur ki yıl sonu itibarıyla Ankara Ticaret Odası 220 bin istihdamı sağlamış olsun." dedi.

Oyunları bozmakta kararlı olduklarını ifade eden Erdoğan, "Faizi ve enflasyonu tetikleyen kur operasyonlarındaki en büyük amaç budur. Bu oyunu bozmakta kararlıyız. Türkiye’nin potansiyeli bunların üstesinden gelmeye yetecek düzeydedir. Hiçbir yaptırım ve bununla ilgili tehditler veyahut ambargo bizi durduramaz." ifadelerini kullandı.

Türkiye’ dünyanın 200 ayrı bölgesine ihracat yapan bir ülke haline geldiğini anlatan Erdoğan, "Allahın izni ile elimizden hiçbir şey kaçmayacaktır. İş ve sivil toplum insanlarımız dünyada ayak basmadık yer bırakmadıkça önümüz aydınlık demektir. Bu topraklardaki bin yılık varlığımız şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz." dedi. 

Erdoğan: "Türkiye'yi başka türlü durduramayacaklarını görenler, umudumuza, moralimize, hedeflerimize ulaşma inancımıza saldırıyorlar...Bunu için her fırsatta tek millet tek bayrak tek vatan ve tek devlet diyoruz. Şayet Rabia’mıza sahip çıkmazsak, bizi bu topraklardan jiletle kazır gibi kazırlar. 82 milyon hep beraber bir olacağız kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 00:41
YORUM EKLE