Alexa

Erdoğan'dan Sert Çıkış; Söylediği Lafa Bak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu sert dille eleştirerek; "Söylediği lafa bak ya, ‘sen diyor bir tane delikli tüfek yapamayacaksan nasıl savaşacaksın?’ Gaflete bak ya. Türkiye bunları çoktan aştı" dedi.

Erdoğan'dan Sert Çıkış; Söylediği Lafa Bak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sert dille eleştirdi. Erdoğan, "Söylediği lafa bak ya, ‘sen diyor bir tane delikli tüfek yapamayacaksan nasıl savaşacaksın?’ Gaflete bak ya. Türkiye bunları çoktan aştı" dedi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Reis bizi Afrin’e götür" sloganlarının yükselmesi üzerine "Kararı verdiğinizde önce ben sonra hep birlikte gideceğiz" cevabını verdi.

Erdoğan yaptığı değerlendirmede, Türkiye’ye hedeflerine ulaştırarak, milletimizi hak ettiği yere çıkartana kadar dur durak demeden, çalışmaya, koşturmaya, terlemeye devam edeceklerini belirterek, “Bu ülkenin ekmeğini yiyen, bu ülkenin havasını soluyan, bu ülkenin tüm nimetlerinden sonuna kadar istifade eden bir güruh var ki onların ihanetlerinden çok muzdaribiz” dedi.

Gaflete bak ya...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Maalesef Türkiye’de adı anamuhalefet partisi olan ama yaptıklarıyla ana hıyanet partisine dönüşen bir partinin, daha doğrusu bu partinin başındaki zat ve onun şürakası diyebileceğimiz bir ekip var. Çünkü ben ülkesini, vatanı, devletini seven gerçek CHP’lilerin de bizim de aynı hissiyata sahip olduğuna inanıyorum. Her seferinde ‘Artık bu Ana Muhalefet partisini ve başındaki zatı bir daha gündemimize almayalım’ diyorum fakat öyle şeyler yapıyorlar ki bunun karşısında susmanın vebal olduğunu görüyorum. Kurtuluş Savaşı yıllarındaki zorluklardan hareketle Türkiye’nin savunma sanayiinde geldiği yeri küçümseyen sözler ediyor. Hadi bizim söylediklerimize kulak vermiyor da her gün televizyonlarda sabahtan akşama kadar yayımlanan Zeytin Dalı Operasyonu'nu da bu adam izlemiyor. Askerlerimizin elindeki yerli silahları da görmüyor? Her gün teröristlerin saklandıkları inleri başlarına geçiren kendi üretimimiz toplarımızın sesini de duymuyor. Geceleri gündüze çeviren kendi imalatımız çok namlulu roket atarlarımızın görüntüsünden mi etkilenmiyor? Semalarda eksik olmayan, silahlı insansız hava araçlarımızdan da heyecan duymuyor? Söylediği lafa bak ya, ‘sen diyor bir tane delikli tüfek yapamayacaksan nasıl savaşacaksın?’ Gaflete bak ya. Türkiye bunları çoktan aştı. Onlar sizin ecdadınızın veya sizinkilerin zamanına ait. Artık bunları biz yapıyoruz. Türk malı zırhlı araçlarımız da bu zat için bir şey ifade etmiyor?”dedi.

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hani kulakları vardır duymaz, gözleri vardır görmez, dilleri vardır doğruyu söylemez’ diye Rabbimizin bir ifadesi var ya bize oradaki o buyruğuyla o ilahi mesajla, ama ancak o mesaja kulağı açık olanlar bundan nasibini alır o mesajlara kulağı açık olmayanlar bundan nasibini alamaz. İşte bu zat tam da böyle. Diyelim ki bize olan husumeti muhalesini bozmuş, onun için böyle konuşuyor. İşi ecdadımıza hakarete vardırmasına ne diyeceğiz? Neymiş efendim, Osmanlı hiçbir şey üretmemiş. Her şey Cumhuriyetin iktidarında kurulmuş. Sonra gelenler onları da batırmış. Bunun adı idrak tutulması değilse düpedüz yalancılıktır, iftiradır” diye konuştu.

"Tophane değil Toptepe demeye kalkmasın ha..."

Kılıçdaroğlu’na hızlı ve özet bir tarih dersi vermenin artık vacib olduğunu anlatan Erdoğan, "İstanbul’da Tophane diye bir semt var, yalnız Kağıthane’ye Kağıttepe’ye çevirdiği gibi buraya da Tophane değil Toptepe demeye kalkmasın ha. Burasının adı 500 yıldır Tophane. Acaba bu zat Tophane isminin nereden geldiğini biliyor mu? İstanbul’un fethinin hemen ardından burada kurulan dökümhanelerde devrin en gelişmiş topları üretiliyor. Fatih Sultan Mehmet Han diğer pek çok meziyetinin yanında bizzat kendisi top tasarlayan ve inşa ettiren savunma sanayi dehasıydı. Dönemin en etkili savaş gemileri bizim tersanelerimizde üretiliyordu. Silah sanayii, maalesef Avrupa’daki sanayi devriminin ardından gerilemeye başlamıştır. Buna rağmen 18'inci yüzyılda yeni bir atakla İstanbul ve çevresinde pek çok modern silah fabrikası kurulmuştur. Bu zatın Cumhuriyet ile birlikte kurulduğunu sandığı Makine Kimya Endüstrisi Kurumu 1950’de bu isimle faaliyete geçmiştir. Ondan önceki ismi Askeri Fabrikalar Umum Müdürlüğü. Osmanlı dönemindeki son ismi İmalatı Harbiyeyi Umumiye Müdürlüğü. Bir önceki ismi, Tophaneyi Amire Nazırlığıdır Bay Kemal" ifadelerini kullandı.

"CHP’nin bu atılan adımlardan haberi yok. "

"Cumhuriyet döneminde yapılan iş Başkentin Ankara’ya taşınmasına paralel olarak askeri fabrikalar içinde Anadolu’nun ortası tercih edilmiştir. Türkiye’nin savunma sanayisinde makine kimya endüstrisinin yeri küçülmüştür. Üstelik bu kurum en büyük atağını öyle onun anlattığı gibi CHP döneminde değil, demokrat partili yıllarda yaşamıştır. CHP döneminde değil" dedi.

Çok daha güçlü savunma sanayii kuruluşlarının olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Ülkemizin savunma sanayii en büyük atılımını geçtiğimiz 15 yılda yaşamıştır. Dünya çapında söz sahibi çok daha büyük savunma sanayii kuruluşlarımız vardır. Eğer Türkiye savunma sanayiinde son 15 yılda yaptığı atakları gerçekleştirmemiş olsaydı, bugün bırakınız Zeytin Dalı Harekatı'nı kendi sınırlarımız içindeki terörle mücadele operasyonlarını yürütemez hale gelirdi. Ülkemiz şu anda 6 milyar dolarlık üretim ve 2 milyar dolarlık ihracat kapasitesi bulunan bir savunma sanayiine sahiptir. Ama CHP’nin bu atılan adımlardan haberi yok. Savunma sanayi projeleri 60 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Önceliğimiz her türlü savunma sanayii ihtiyacımızı ülkemizde geliştirmek ve üretmektir. Savunma sanayiinde dışarıdan hazır ürün alımını tamamen terk etmiş durumdayız. Varsın üretime geçilmesi biraz uzun sürsün ama mutlaka ülkemizin ürünü olsun anlayışıyla hareket ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 13:33
YORUM EKLE