Yandex Metrika

Erdoğan Samsun'da Uyardı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gezisi kapsamında Samsun’a geldi. ABD elçisi Ricciardone’nin "Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” sözlerine yönelik kritik bir uyarıda bulundu.

Erdoğan Samsun'da Uyardı!
21 Aralık 2013 Cumartesi 13:05

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz gezisi kapsamında Samsun’a geldi. Erdoğan burada halka hitap etti. Erdoğan konuşmasından sonra Ordu'ya hareket etti.

Başbakan Erdoğan, ABD elçisi Ricciardone’nin "Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” sözlerine yönelik kritik bir uyarıda bulundu. 
“Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içinde oluyor” diyen Erdoğan, “Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz” dedi. Provokatif eylem içinde olan büyükelçilere seslenen Erdoğan, “Eğer görevlerinizin dışına çıkarsanız, bu yetkilerimizin olduğu yere kadar gider” uyarısında bulundu. 
Bir grup AB büyükelçisiyle 17 Aralık’ta büyükelçilikte yemekte buluşan ABD elçisi Ricciardone’un “Halkbank konusunu dile getirmiştik. Sonuç alamadık. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” dediği öne sürülmüştü... 

Başbakan Erdoğan, Çarşamba'da yaptığı konuşmada; "Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Biz bundan yılmayacağız. Çünkü onlar, salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden korkuyorlar.
Hukuka yansıyan olay, hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman, kusura bakmasınlar bizler siyasiler olarak, yasama, yürütme organı niye var bu ülkede? Biz siyasetçiler olarak üzerimize düşüne her zaman yaptık. Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında, emir talimat veya baskı yapamaz. Siz kalkıp da eğer bu insanlara karşı bu tür baskıları yapmak suretiyle yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız, biz de üstümüze düşeni yapacağız. Yaptığımız budur’’ diye konuştu.

 Erdoğan'ın konuşmasından satır başları..

ELÇİLERE: İŞİNİZE BAKIN

Son günlerde çok entresan büyükelçiler bazı provakatif eylemlerin içerisine giriyorlar. Ben onlara da Samsun'dan sesleniyorum; 'İşinize bakın'.

Eğer görev alanınızın dışına çıkarsanız bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin ülkelerinizde bizim büyükelçilerimiz bu tür oyunların içerisine giriyorsa, siz bize haber verin biz alırız. Kendi büyükelçilerimizi de biz alırız.

 

Bu  yerel taşaronları olan bir operasyondur..

Onlar salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil, aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız oluyorlar.

Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz milli geliri bire üç bire dört arttırabilir misiniz? Siz Samsun Sarp sahil yolunu dört yılda bitirebilir misinz

Bunlar bu iktidarla oldu. 6 bin 100 kilometre.. Biz sizlerle gurur duyuyoruz.

11 yılda 79 senede 6 bin bölünmüş yol yapılmış, biz 11 yılda bunun üzerine 17 bin km bölünmüş yol ekledik.

Ana muhalefetin genel müdürü tutumuş yolsuzlukardan bahsediyor. Sen Rahşan affıyla yolsuzluktan kurtarmış birisin.

Bunların mazisi karanlık, bu ülkeye ne yaptılar zarardan başka, CHP demek kirlilik demektir. CHP demek temel hak ve özgürlükleri yok etmek demektir. Şu anda bu genel müdür güya karanlık geçmişini aydınlatacak...

Biz AK Partiyiz. Senin kabul edip etmemende önemli değil. Kabul eden burası... 30 Mart'ta da en güzel cevabı verilecektir.

Son günlerde olan olaylar, uluslararası boyutu olan, ulusal boyutta da maalesef yerel taşeronları olan bir operasyondur. Bu operasyon hükümete karşı atılmış bir adımdır. Biz bundan yılmayacağız.

Çünkü onlar, salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden korkuyorlar. Hukuka yansıyan olay, hukukta karşılığını bulur zaten. Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman, kusura bakmasınlar bizler siyasiler olarak, yasama, yürütme organı niye var bu ülkede? Biz siyasetçiler olarak üzerimize düşüne her zaman yaptık. Yargının bir mensubu yürütmeye alışılmışın dışında, emir talimat veya baskı yapamaz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.