Alexa

Erdoğan, Tacizci Deniz Çakır'a Çok Sert Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugünkü Ak Parti Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Deniz Çakır'ın başörtülü genç kızlara sözlü tacizine sert tepki gösterdi.

Erdoğan, Tacizci Deniz Çakır'a Çok Sert Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM grup konuşmasında Deniz Çakır'a çok sert tepki gösterdi.

Deniz Çakır, bir AVM’de başörtülü kızlara sataşarak sözlü tacizde bulunmuştu. Çakır, başörtülü kızlara Ağır hakaretler etmiş, çevredekilerin yardımıyla dışarı çıkarılmıştı. Mağdur genç kızlar ise bu çirkin tacizle ilgili mahkemeye giderek Deniz Çakır'dan davacı olduklarını söylemişlerdi.

Bugün gerçekleşen Ak Parti Grup toplantısında konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Çakır'ın başörtülü genç kızlara sözlü tacizine çok sert tepki göstererek, "Adı da sanatçıymış. Peh. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik alasıdır. Bu CHP zihniyetidir. Dert başka" ifadelerini kullandı.

AK Parti TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, Tacizci Deniz Çakır'ın bir kafede başörtülü genç kızlara sözlü tacizi ile ilgili sert tepkisi şöyle:

"Adı da sanatçıymış. Peh. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik alasıdır. Bu CHP zihniyetidir. Dert başka. Ne derseniz deyin bu ülkede insanların yaşam biçimine karışan CHP zihniyetidir. AK Parti yaşam şekillerini garanti altına alan bir partidir. Makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayanların faşistlerin lime lime üzerilerinden dökülmektedir. Demokrasilerde herkesin inancına saygı duyulmalıdır. Başı açıklar, sakallılar, sakalsız diyerek ayrılmaz."

YORUM EKLE