Alexa

Erdoğan'dan dershane mesajı

30 Mart mahalli idareler seçimi öncesi ikinci mitingini Yozgat’ta yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dershaneleri kaldıracağını net bir şekilde ifade etti.

Erdoğan'dan dershane mesajı
banner327
 30 Mart mahalli idareler seçimi öncesi ikinci mitingini Yozgat’ta yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dershaneleri kaldıracağını net bir şekilde ifade etti.

Dershanelerin kaldırılacağını belirten Başbakan Erdoğan, “Devletin okulları var mı var. Öyleyse dershane niye. Bizim vatandaşlarımızı hep bir meta olarak gördüler, sürekli söğüşlediler. Orda çünkü büyük rant vardı. Yılda 1 milyar dolar bu rant kaybedilir mi, tabi bundan dolayı adımlar atıldı. Ve şimdi bütün imkanları seferber ettik. Size dedik 2015’in Eylül’üne kadar müsaade. Okul açarsanız açarsınız. Artık dershane bitiyor. Hafta sonlarında yavrularımıza istedikleri takdirde okullarında kursları da vereceğiz. Kardeşlerim emeklilerin maaşında yüzde 200’den yüzde 766’ya değişen oranlarda zam yaptık. Ziraat Bankası’nı işçiye, emekliye, çiftçiye, sanayiciye destek veren bir banka konumuna yükselttik. Yüzde 59 faizle Ziraat Bankası çiftçiye kredi veriyordu, şimdi yüzde 5. Nerden nereye. Halk Bankası yüzde 46 faiz ile kredi veriyordu, şimdi yüzde 5. Biz buyuz, ezdirmedik faizlerle milletimizi. Şimdi gerektiğinde emeklinin evine gidip orada kendisine bankadan tıkır tıkır parasını ödüyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir gazetede hem de birinci sayfada Ziraat Bankası’yla haber çıktı. Ziraat Bankası Bosna Hersek’te de çiftçiye sıfır faizle faiz veriyormuş. O beyefendiler faiz lobisi, ne dediler biliyor musunuz; Ziraat Bankası’nın sıfır faizli kredi vermesinden rahatsız olduk dediler. Güya yaptıkları o haberler Ziraat Bankası’nı bazı ülkelere şikayet ediyorlar. Bakın bir Türkiye bankası gelmiş Bosna Hersek’te çiftçiyi destekliyor diyorlar. Kendi ülkelerinin milli bankasını, kendi ülkelerini kendi akıllarınca uluslararası kamuoyuna şikayet ediyorlar. Sadece Ziraat Bankası değil, aynı şeyi Halk Bankası’na yapmadılar mı. Aynı şeyi Halk Bankası’na yaptılar” dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2014, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
adsız türk
adsız türk - 5 yıl Önce

sana seni̇n lugatin'la cevap vereyim ulan it sen önce issiz öğretmenleri̇ ata yavşak