Yandex Metrika

"Erdoğan'ın Hıncı Türk Milletinedir"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Devlet nişanları yönetmeliğinde yapılan değişiklikler” hakkında yaptıkları basın toplantısında: “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazısının kaldırılması da Türk milletini yok etme çabasının en bariz örneğidir’dedi

07 Kasım 2013 Perşembe 11:23

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Devlet nişanları yönetmeliğinde yapılan değişiklikler” hakkında yaptıkları basın toplantısında: “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazısının kaldırılması da Türk milletini yok etme çabasının en bariz örneğidir’dedi

“T.C. YAZISI YENİ NİŞANLARDAN KALDIRILMIŞTIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın AKP iktidarının Türk Devleti’ni dönüştürmeye, Türk adını her türlü resmi ve özel belgeden kaldırmaya yönelik operasyonları büyük bir hızla sürdüğünü belirterek: “Son olarak, Türkiye’nin tanıtımına ve uluslararası ilişkilerine katkıları dolayısıyla yabancılara verdiği en büyük üç nişanın; Devlet, Cumhuriyet ve Liyakat Nişanları'nın şekilleri değiştirilmiştir. Eski nişanlarda yer alan Atatürk silueti ve T.C. yazısı yeni nişanlardan kaldırılmıştır.” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil ve sembolize eden, çağrıştıran her değer ve belgeden Türk adının, Atatürk izinin ve resminin silinmesi suretiyle sergilenen bu inanılmaz cüret, milletimiz tarafından esef ve kaygıyla karşılanmaktadır.” diyerek Devlet nişanlarının verilme usulleri hakkındaki yönetmeliğin 6. Maddesinin e fıkrasında yapılan değişikliğe işaret ederek: “Ayyıldız motifi ve TC harfleri nişanın kompozisyonundan kaldırılmıştır. Bunun yerine Başbakan Erdoğan’ın isteği doğrultusunda beyaz ve kırmızı mine uygulanması öngörülmektedir.” dedi.

“Devlet nişanlarından Türkiye Cumhuriyeti’ni vurgulayan iki baş harfin kaldırılması, düpedüz Türk düşmanlığıdır.”

“ERDOĞAN’IN HINCI TÜRK MİLLETİNEDİR”

Diğer taraftan Atatürk kompleksi, AKP iktidarında ve bilhassa liderinde tedavi edilemez bir siyasi alerji oluşturduğunu belirterek; “Bu alerji ve husumetin ardında sadece Atatürk’ün mirası ve tekrarı imkânsız hizmetler değil, ona bu üstün vasıfları veren ve sahip olduğu dehayı ateşleyen Türk milleti vardır. Aynen bölücü başı Öcalan’da olduğu gibi Erdoğan’ın bütün hıncı, Atatürk’ün “mensubu olmakla müftehirim” dediği Türk milletinedir. Bir vesayet bulutu olarak gördükleri Atatürk’ün gölgesini devletin üzerinden kaldırma görüntüsü altında, onun ideallerini beslemiş olan Türk milletinin değerlerine ve hayatı boyunca sadık kaldığı Türk milliyetçiliğine düşmanlık edilmektedir. Daha önce Siirt’te dün ise valiliğinin kararıyla Diyarbakır’da “Ne mutlu Türk’üm diyene” yazısının kaldırılması da Türk milletini yok etme çabasının en bariz örneği”olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın Türk milletinden aldığı yetkiyi kötüye kullanarak Atatürk’ün aziz hatıralarını birer birer silerken, aslında Türk milletine ait ne varsa yavaş yavaş ortadan kaldırmak istediğini, Türkiye’yi kuran unsurun Türkler, toplumumuzu oluşturan kültürün de Türk kültürü olduğu vakıasının uykularını kaçırdığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti: “AKP Lideri, ömrünü bu ilahî hakikati silmeye adamıştır.Sık sık Yeni Türkiye vurgusu yapan Başbakan Erdoğan’ın köhne Millî Görüş’ün kısırlaştırdığı şuuraltını, devrin mücedditi ve yeni bir devlet kurucusu olma ütopyası beslemektedir. Başbakan’ın, Atatürk’ün yerinde gözü vardır. Düşünde darı ambarı gören aç tavuk gibi, kendisinde Atatürk çapında bir lider kumaşı vehmetmektedir.

“PATİŞAHIM ÇOK YAŞA”

Etrafındaki meddahları da ha bire Erdoğan’ın benlik duygusunu kamçılamakta, büyüklenme güdüsünü parlatmakta, kibrini azdırmaktadır. Başbakan yardımcılarından bakanlara, genel başkan yardımcılarından, milletvekillerine, parti yöneticilerinden, teşkilatlarına kadar herkes Erdoğan’ın egosunu okşamaktadır. Hükümetin bakanları onu sürekli olarak Allah’ın gönderdiği bir lütuf ve geleceğin padişahı olarak nitelendirmektedir. AKP mitinglerinde fütursuzca “Padişahım çok yaşa” pankartları açılmaktadır. “Bir insana kırk gün deli deseler, kendini deli zanneder” şeklindeki atalar sözüyle dile getirilen hakikat, böylece tecelli etmektedir.

Başbakan Erdoğan bu gazla gittiği takdirde zalim Neron’a nazire yaparcasına, Atatürk’ün isteğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti ilan edilen Ankara’yı yakacak, yerine Kandil’i veya İmralı’yı “Yeni Ülke”sinin payitahtı yapacaktır.

Başbakan’a, siyaset meydan savaşlarını kazanması gerekçe gösterilerek yakında Genelkurmay’ca fahrî mareşal unvanı verilmesi mümkündür. Erdoğan’ın; Millî Güvenlik Kurulu toplantılarına, askerî erkân ile görüşmelerine, kordiplomatik temaslarına ve yurt dışı gezilerine koluna ampul amblemi, göğsüne İmralı silueti işlenmiş bir “Akmareşal” üniforması ile gitmesi de beklenebilir.

 “YAŞASIN AKMAREŞAL ERDOĞAN”

Resmi törenlerde ve AKP’nin yönetmelikle belirleyeceği yeni tip bayramlarda, hususi bir selamlama tarzı da hayata geçirilebilir. Bu çerçevede, törene katılan partililerin, ellerini dört parmak selamıyla ileri doğru uzatarak hep bir ağızdan “Yaşasın Akmareşal Erdoğan” diye gökten zembille inmiş liderlerini selamlayacakları günleri de görmemiz ihtimal dışı değildir.

Devlet nişanları yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin bir başka sebebi de, Sözde Demokratikleşme Paketine hizmeti geçenleri ödüllendirmektir. Söz konusu değişiklikler; bu meşum paketin mimarlarını, saman çöpünden iktidar gemisini yüzdürenleri, ihanetin kâğıttan kahramanlarını, madalya paketiyle, memnun ve mesrur etmek üzere yapılmıştır. Nişan ve madalyalar yabancılara verildiğine göre, Türkiye Cumhuriyeti lafzını nişanlardan kaldırtan Başbakan Erdoğan; “Akmareşal liyakat nişanı”nı, yıllardır Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmanlık eden İmralı canisinin seve seve boynuna asacağı bir mükâfat hâline getirmiştir. İktidarın, yeni yönetmeliğe göre ilk sırayı, kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak görmeyen bölücü başı Öcalan’a vermesi sürpriz olmayacaktır.

Ne yazık ki Cumhuriyet’in erkleri olan yasama, yürütme ve yargı, müstevlilerin eline geçmiştir. Devletin dinamik güçleri susturulmuş, ordu kışlasına hapsedilmiştir. Milletimiz; Büyük Türkiye, Yeni Türkiye adları altındaki ham hayallerle, yalancı rüyalarla, demokratikleşme ninnileriyle uyutulmaya çalışılmaktadır.

“TÜRK MİLLETİ BU MASKARALIĞA SON VERECEKTİR”

Ancak Türk milletinin sabrının da sınırı vardır. Milletimiz, kendi değerlerinin yok edilmesine, hükümranlık haklarının hiçe sayılmasına daha fazla seyirci kalmayacaktır.

Türk milleti, şimdilik Cumhuriyet’in nimetlerinden faydalanan, Türkiye’de sorumluluk makamına getirilen kamu görevlilerinin ve yargının bu gidiş karşısında üzerine düşen görevi ifa etmesini beklemektedir. Mesuliyet mevkiindekiler vazifelerini yapmadıkları takdirde Türk milleti, bu maskaralıklara bizzat son verecektir; kendisinin sağladığı nimetlerle bugünlere gelip kendisini sırtından vuranların hesabını görecek, geçmişte olduğu gibi varlığına kastedenlerin defterini dürecektir.

Bugün iktidar sarhoşluğuyla akıbetlerini hayra yoranların, bir türlü darı ambarından çıkamayanların, şimdiden kendilerine sığınacak bir elçilik ve kaçacak bir yabancı ülke gemisi tespit edip hazırlıklı olmalarını tavsiye ediyoruz.

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.