Alexa
banner314

Erdoğan'ın "Yeni Dünya'dan kastı Nedir?

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk: "Recep Erdoğan, partimizin ezandan rahatsız olduğunu iddia etmektedir. Oysa durum AKP adayının söylediğinin tam zıddıdır."dedi.

Erdoğan'ın
banner327

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk: "Recep Erdoğan, partimizin ezandan rahatsız olduğunu iddia etmektedir. Oysa durum AKP adayının söylediğinin tam zıddıdır."dedi. 

Oktay Öztürk'ün yaptığı basın açıklaması Şöyle:

AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Erdoğan, partimizin ezandan rahatsız olduğunu iddia etmektedir. Oysa durum AKP adayının söylediğinin tam zıddıdır. Aday Erdoğan papazlarla, hahamlarla gezmeye alışkın olduğu için çan sesine daha alışkındır. Bu aralar kulağı ezanı namaz vakti için değil Türk milletini istismar etmek için duyurmak istemektedir. Dini istismar etmekte mahir olan aday Erdoğan kendisine dini değerlerimizi kullandırmadığımız için rahatsız olmaktadır. Aday Erdoğan dini istismar etmeyi bırakmalıdır. Şayet dinimize muhabbeti varsa, Kâinatın Efendisine dil uzatan İçişleri Bakanını terbiye ederek işe başlayabilir. Diğer taraftan Bakara suresine makara diyen eski Bakanı ve halihazırda milletvekili olan zata herhangi bir yaptırım uygulayarak işe başlamasını öneririz.

Anlaşılan odur ki; Tayyip Erdoğan’ın “yeni Türkiye”sinde din yoktur, hakiki iman yoktur, ahlak, erdem,fazilet yoktur. Ezan ve Kur’an sadece şeklen vardır. Yeni Türkiye’den kastı manevi değerlerin içinin boşaltılıp sadece milleti etkilemek için kullanılan bir araç olmuştur.

Öte yandan Tayyip Erdoğan’ın Yeni Türkiyesi, bir yanda Kuva-yi Milliye’yi hakir gören, diğer yanda Kuva-yi İnzibatiye’yi referans alan içimizdeki yabancı beslemelerinin icadıdır. Yeni Türkiye lafları; Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da başı ezilen, İzmir’de denize süpürülen düşman emellerinin son kez dirilişi, son şanslarını kullanışıdır. Yeni Türkiye musibeti, numaralı Cumhuriyetçilerin içinde saklandığı ihanet projesidir. Birçok bakımdan “Yeni Türkiye” söylemi “ikinci cumhuriyet”söyleminin AKP’lileştirilmiş halidir.

Bir devleti yenilemek, reforma tabi tutmak, eksik ve gediğini gidermek bir şey, yeni bir devlet tantanasını akordu bozuk bağlama gibi çalmak başka bir şeydir.

İktidarın sistemle bu kadar oynamasının sebebi, Cumhuriyet’i dönüştürüp içinde Türk’e has ne varsa kaldırmaktır. Türkiye, uzun bir tarih süreci sonunda oluşan Osmanlı kurumlarının yapısal özelliklerinden yararlanılarak kurulmuş bir Cumhuriyet’tir. Bu yüzden AKP, Türk milletinin egemen olmadığı bir devlet kurmak için üç bin yıllık Türk devlet geleneğini ortadan kaldırmaya azmetmiştir. Erdoğan’ın “Yeni Türkiye”den kastı budur.

Türkiye Cumhuriyet’i, Osmanlı’dan bir kopuş veya makas değişikliği değil, bilakis dünü tamamlayan, zorunluluktan mecra değiştirmiş, yeniliği asla geçmeyecek, hukukun üstünlüğüne göre teşkilatlanmış milli ve üniter bir devlet modelidir.“İstiklal mücadelesi veriyorum, Yeni Türkiye’yi kuruyorum.” sözleri hem tarihe, hem millete, hem de geleceğimize en acımasız saldırı ve hazımsızlıktır.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Ülkücü dünya görüşünün temel dinamiklerini yok sayan Aday Erdoğan Ülkücü kardeşlerim hitabıyla çelişkinin zirvesine çıkmıştır.

Aday Erdoğan, dinimizi, Kur'ânımız'ı, bayrağımızı kirli siyasetine alet etme cüreti göstermekten hiç vazgeçmedi. MHP olarak Kur'ânımız'ı, bayrağımızı, milletimizi, ezanımızı bu kırk haramilerin istismar etmesine izin vermeyeceğiz. Aday Erdoğan sen kim, manevi değerler kim? Reza Zarrab'ların arkasına bayrağı fon yaparak bayrağa sahip çıkılmaz.

MHP hak ve özgürlükleri önemseyen bir partidir. Ama özgürlük adına Milli değerlerimizi suiistimal edenlere karşı da elinden gelen hukuk mücadelesini vermekten bir an bile geri durmaz.

Seçim meydanlarında, reklamlarda bu ülkenin millî marşını kullanma hadsizliğini göstermene fırsat vermeyeceğiz. İstiklâl değil istikbalin için, hilâl için değil Bilal'in için yürüttüğün mücadelede İstiklâl Marşı'nı ve hilâli malzeme yaptırmayacağız.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 15:18
YORUM EKLE

banner307

banner325