Alexa
banner314

Eren Erdem’den, Suç Duyurusu

Sık sık , Atatürk'e yaptığı hakaretlerle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu’nun basına yansıyan ve Atatürk heykellerini kastederek, "Heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz" sözlerine sert tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Ankara Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulundu.

Eren Erdem’den, Suç Duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Erdem, Ankara Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulundu. Eren Erdem ; Atatürk sadece bizim değil tüm mazlum milletlerin ortak değeridir. Cumhuriyetimizin banisi, kurtuluş Savaşımızın Başkomutanıdır. Hiç kimsenin Atatürk’e hakaret etmeye hakkı yoktur. Buna birileri göz yumabilir sessiz kalabilir ama biz asla sessiz kalmayacağız dedi.


Konuyu yargıya taşıdığını ifade eden Erdem, Kadir Mısırlıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundum. Bu olayı yakından takip edeceğim. Ancak bu sadece Eren Erdem’in sorunu değil, kamu adına görev yapan Yargının, İktidarın hatta Cumhurbaşkanının sorumluluğundadır. Herkesi kendi sorumluluğunu yapmaya davet ediyorum. Atatürk’e yapılacak her türlü saygısızlığın da karşısında olacağımızı, kamuoyumuza bir kez daha ifade etmek istiyorum. İfadelerini kullandı.


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 16:28
YORUM EKLE

banner307

banner313