Yandex Metrika

Erhan Usta Bakan Kılıç'a Sordu!

Vezirköprü ilçesinde esnafla bir araya gelen MHP Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Gençlik ve Spor Bakanının, kendisine yönelttiği sorularına cevap verdi.

Erhan Usta Bakan Kılıç'a Sordu!
04 Haziran 2015 Perşembe 15:49

Samsun-Haber/Erhan Usta, Bakan Kılıç’a Sordu” Devlet yatırımlarından neden Samsun daha az faydalanıyor?

Vezirköprü ilçesinde esnafla bir araya gelen MHP Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Gençlik ve Spor Bakanının, kendisine yönelttiği sorularına cevap verdi.

AKP Havza Mitinginde Havzalılara seslenen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, konuşmasında Muhalefet partilerinin birinci sıra adaylarının Havza’dan olduğunu belirterek MHP 1. Sıra adayı Erhan Usta hakkında Milletvekilliğine aday olduktan sonra oy istemek için geldiğini iddia ederek, "Havza için ne yaptınız?" ve "12 senedir susuyordunuz şimdi ne oldu?"diye sormuştu. Bunun üzerine açıklama yapan MHP Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta siyasete yeni atıldığını belirterek; “Sayın Kılıç İlçemize ve Samsun’a neler kazandırdığımız sorusunu Havza İlçesinde yaptığı mitinginde sormuş. Asıl sorması gerekenler biziz. Siz Samsun için ne yaptınız? Havza için ne yaptınız? Gençlik merkezi ihalesinin yapıldığı beyanınızdan başka Havza için ne yaptınız? Gençlik merkezleri karın mı doyuruyor? Onu da yapmasaydınız bari. İş, istihdam, gelir ve kamu yatırımı adına İlimize kazandırdığınız bir tane proje gösteriniz” dedi.

19 Milletvekilinin Yapamadıklarını Bürokrat Olarak Yaptık.


Kendisine yöneltilen soru karşısında Samsun’a ve Havza ilçesine kazandırdıklarını sıralayan Usta; “ Biz bürokrat olduğumuz dönemde kamu yatırımlarının dağıtıldığı bir kurumdaydık, Samsun’dan bir milletvekili Samsun’un işi için bize gelmedi. Gelenler kim ? Bizi tanıyan STK Başkanları ve Belediye başkanları. Örneğin, Ladik İbi Sulama Projesini 15 Yıldır programa koymak için ziraat odası uğraşmış. Konu bana intikal etti. Uzmanlarımız inceledi, yapılması uygun bir proje dediler. Eksik evraklarını tamamlatıp bölgemiz için faydalı olacak bu projeyi yatırım programına koydurdum. 15 yılda yapılamayan işi 15 günde yaptım. Ladik ve Havza ilçelerinde 60 Bin Dekar alan sulanacak. Havza Fizik Tedavi hastanesi Havza'daki yerel birimler tarafından bize ulaştırıldı. Yatırım programına aldırdık parasını çıkarttık. İnşaatı hızla devam ediyor. Havza devlet Hastanesinin ameliyat hanesinin yapım çalışmalarının parasını çıkarttırdık. Yeni hastane inşaatını da TOKİ kapsamına aldırarak hızla inşaatını başlattık. Havza’ya vurulacak sıcak su sondajlarına her defasında yine biz para çıkarttık. Samsun metrosuna katkılarımız var, Samsun tersanesine bedelsiz arazi tahsisini yaptık. Samsun ve ilçelerinde birçok projelere katkımız var, bunların hiç birinde siyasi katkı veya destek yok. Bizi tanıyan bölge insanlarımızın STK’larımızın veya belediye başkanlarımızın konuyu bize iletmesiyle yapılmıştır bütün bunlar. Bunlar yapılırken de hiçbir siyasi veya siyasete dayalı bir düşünce için yapmadık. Doğru olduğuna inandığımız her projenin arkasında olduk ” dedi.

12 Yıldır Ne Diyorsak Aynısını Şimdi de Söylüyoruz


Sayın Bakan onca zamandır Samsun’a yatırım alanında gençlik merkezleri dışında neler kazandırmış açıklama yapmasını bekliyoruz diyen MHP Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta "yapmış olduğumuz işleri Samsun milletvekillerinin haricindeki kişi ve kurumlardan bize intikal ettiği kadar yapmaya çalıştık. Ancak bize ulaşanlara katkı verdik. Bundan sonra inşaallah bütün Samsun'un işleriyle, sorunlarının çözümüyle uğraşacağız. Devlet planlama Teşkilatında görev yaptığımız zaman da ekonomi alanında bildiklerimizi şimdi olduğu gibi söyledik, sorunları ve çözüm önerilerini açıkca ifade ettik. Kalkınma Bakanlığı internet sitesindeki konuşmalarımı izlesinler, sunumlarıma baksınlar. Devletin bir bürokratı olarak yapılması gerekenleri ve yanlışları korkusuzca söyledik. Devletin yararına, milletimizin faydasına olacak hiçbir işten çekinmedik. Anlattıklarımız siyasete atılmadan önce de söylediğimiz şeylerdir. 12 yıldır ne diyorsak aynısını şimdi de söylüyoruz. Siyasete atılmamızın başlıca sebeplerinden biri de budur. Siz devlet için, millet için yararlı olacak işleri bir bürokrat olarak günlerce, yıllarca kafa yorarak mesai harcayarak projeler üretiyorsunuz nihai kararı siyaset kurumu veriyor. Popülist yaklaşımlar ve oy korkusu nedeniyle ülkeyi ekonomik alanda canlandıracak projeler askıya alınıyor veya yapılmıyor. Bizler bu politikalarla ekonominin tıkanacağını, bu işin sürdürülemeyeceğini söylemiştik. Bugün haklılığımız ortaya çıktı."dedi.

Şimdi biz Soruyoruz Sayın Bakan Cevaplasın


4 Yıldır mecliste olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Havza ve Samsun için Gençlik Merkezi ihalelerinden başka neler yapmış merak ediyoruz diyen Usta; “Sayın bakan açıklasın, Havza’da yapmış olduğu mitingde Havza için gençlik projesinin ihalesinin yapılmasından başka, ilçeye ne kazandırdıklarını, Samsun’a yapılan binalar kaç kişinin karnını doyuruyor, kaç kişiye iş ve aş veriyor. Devlet yatırımlarından neden Samsun daha az faydalanıyor? dedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.