Erhan Usta; Doğu Türkistan İçin Sessiz Kalamayız

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Doğu Türkistan’daki zulümle ilgili değerlendirmede bulunarak, "Devletimiz, soydaşlarımızın haklarını, canlarını, mallarını ve kültürlerini her ne pahasına olursa olsun korumakla yükümlüdür. " dedi.

Siyaset 06.03.2020, 22:07 12.07.2020, 22:12
Erhan Usta; Doğu Türkistan İçin Sessiz Kalamayız

Samsun Milletvekili Erhan USTA, Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalmayarak yaptığı açıklamada; “Doğu Türkistan’daki Müslüman soydaşlarımız için daha ne bekleniyor? Kardeşlerimiz katlediliyorken bu sessizlik niye? Suriye’deki vatandaşlara dahi kolumuzun yanması pahasına yardım eli uzatırken, öz kardeşlerimizin katledilmesine susmak samimiyetsizlik değil de nedir?” dedi.

Zulmün Yanına Koronavirüs de Ekleyerek, Türkiye'nin dünyada yaşayan tüm Türklerin devleti olduğunu söyleyen Erhan Usta; “Özellikle böyle bir dönemde koronavirüs bahane edilerek kamplarda bir arada yaşayan milyonlarca soydaşımızın canına kast edilmesinden endişe duyuyoruz. Türkiye yalnızca coğrafyamız üzerinde yaşayanların değil dünyadaki tüm Türklerin devletidir. Devletimiz, soydaşlarımızın haklarını, canlarını, mallarını ve kültürlerini her ne pahasına olursa olsun korumakla yükümlüdür. Bu nedenle dış politikada ağırlığımızı koymalı ve bürokratik yollarla soydaşlarımızın sıhhatini takip etmeliyiz. Aksi halde vebali boynumuzadır!" dedi.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, daha önce İdlib'de açılan ateş sonucu yaralanan Göksu Çakmak'ı hastanede ziyaret etti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Usta, "İdlib’de Mehmetçiğimize açılan ateş sonucu yaralanan kahraman gazimiz Göksu Çakmak’ı, tedavi gördüğü GATA’da ziyaret ettik. Durumu iyi, tüm hemşehrilerimize selamı var. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)