Alexa

Erhan Usta, İyi Parti'nin Adaylık Teklifine Ne Dedi?

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'den Belediye Başkan adaylığı için teklif geldiğini belirtti. Erhan Usta teklifleri değerlendirdiğini söyledi.

Erhan Usta, İyi Parti'nin Adaylık Teklifine Ne Dedi?

Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'den Belediye Başkan adaylığı için teklif geldiğini ifade ederek, “O talebe kayıtsız kalamam. Teklifleri değerlendiriyorum” şeklinde konuştu. Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen Erhan Usta'nın İyi parti'den veya bağımsız olarak adaylığı öteden beri konuşuluyordu. Zaman zaman bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Usta, MHP dışında bir partiden aday olmayacağını açıklamıştı.

MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili konuşan Samsun milletvekili Erhan Usta, “Bunu hak etmedim. Ülkücülerin hukukunu korumaya çalıştım” dedi.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, "Usta, İYİ Parti de dahil, çok sayıda çevrenin, Samsun büyükşehir belediye başkan adayı olması yönünde teklif getirdiğini de belirterek, “O talebe kayıtsız kalamam. Teklifleri değerlendiriyorum” dedi.

Samsun Milletvekili Erhan usta, şöyle konuştu:

“EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) meselesini Devlet Bey’e danışmadım. Fakat bizim seçim beyannamemizde ifade ettiğimiz bir konudur. Üç sloganımızdan birisiydi. İlkeli siyasetten bahsediyorsak böyle olması kaçınılmazdı. İYİ Parti’nin önergesine destek verdiğimiz için oldu sanki. 29 Aralık’ta AKP İl Başkanı Hakan Karaduman, TV programında bizi küçümseyen ifadeler kullandı. 31’inde beyanat verdim. Kırgın olmamak mümkün mü?” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 16:33
YORUM EKLE