Alexa

Erhan Usta; kamu bankalarının sermayelendirilmesi Konusunu Eleştirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan pakette yer alan kamu bankalarının sermayelendirilmesi konusunu eleştiren Erhan Usta, "kamu bankalarını 16 yıl yönettikten sonra iflasın eşiğine getirdiniz." dedi.

Erhan Usta; kamu bankalarının sermayelendirilmesi  Konusunu Eleştirdi

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan pakette yer alan kamu bankalarının sermayelendirilmesi konusunu eleştirdi.

Yaptığı sosyal medya paylaşımlarında, Bakan Albayrak'ın açıklamalarını eleştiren Erhan Usta; “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarına 28 milyar TL’lik Devlet İç Borçlanma Senedi verileceğini açıklamış. Çok güçlü bir şekilde devraldığınız kamu bankalarını 16 yıl yönettikten sonra iflasın eşiğine getirdiniz. Biz bu filmi daha önce gördük. Bazı AKPlileri tebrik ederim! 90’lı yıllarda eş dost kredileri ve yanlış politikalarla batırılan kamu bankaları, 2001’de verilen Hazine tahvilleriyle kurtarılmıştı. AKP’nin son döneminde aynı şekilde içi boşaltılan kamu bankalarına yine milletin vergisi aktarılmak zorunda kalındı. “Bakın burası çok önemli!” Bu rezaletin siyasi, mali ve hukuki hesabını birileri ödemeli...” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 14:33
YORUM EKLE