Alexa

Erhan Usta'nın Ardından Necattin Demirtaş Adaylığı...

Cumhur İttifakı’nın Samsun adaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından Millet İttifakı da hareket geçti. Peki Necattin Demirtaş İyi Parti'den Aday mı?

Erhan Usta'nın Ardından Necattin Demirtaş Adaylığı...

MHP’den ihraç edilen Erhan Usta’nın Büyükşehir belediye başkanlığına aday olacağı konuşulurken  Milliyetçi Hareket Partis iİlkadım belediye Başkan adayının da  Necattin Demirtaş’ın İyi Parti'den adaylığını koyacağı ortalığı karıştırmaya yetti. Erhan Usta İyi Parti'den Aday olacak mı? Necattin Demirtaş İlkadım'da İyi Parti'den aday olacak mı?

MHP’den ihraç edilen Erhan Usta’nın, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı söylenti olmaktan çıkmaya başladı. MHP adayı Necattin Demirtaş’ın ise  İyi Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olacağı yönünde haberler gelmeye devam ediyor.

Nacattin Demirtaş İyi Partiden Aday mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Samsun belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından CHP ve İyi Parti ittifakı da çalışmalarını yoğunlaştırarak hangi partinin hangi ilçeden aday göstereceği anlaşmasını tamamladı. Samsun’da MHP'den İlkadım Belediye Başkan aday adayı olan Necattin Demirtaş, partisinin Ak Parti ile Cumhur İttifakı’nı kurması münasebetiyle 31 Mart seçimlerindeki adaylığını geri çekti.

Ak Parti İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u, İlkadım için yeniden aday gösterdi. Necattin Demirtaş’ın İYİ Parti çatısı altında seçimlere gireceği öne sürüldü. İsmini açıklamayan bazı kaynaklar Necattn Demirtaş ve Erhan Ustanın adaylıklarını görüşme aşamasında olduğunu ancak çok iyimser olduklarını beyan etti.

Necaattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;“Bu ülkeye, bu vatana ve şehrimize çok şey borçluyuz. Samsun'a hizmet etmek benim için onur gurur meselesidir. Bizler, her zaman olduğu gibi, şehrin her noktasında iyi günde kötü günde sizlerle birlikte var olduk. Dün olduğu gibi bugün de Samsun'lu ve İlkadım'lı gönül dostlarımızın her daim emrindeyiz.” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 17:18
YORUM EKLE