Alexa

Erhan Usta'dan Açıklama: Sonuç Üzücüdür!

Samsun Milletvekili Erhan Usta, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, "2018 yılı enflasyon ve Merkezi Yönetim Bütçe Açığı için hedefleri tutturduk" ifadelerine tepki gösterdi.

Erhan Usta'dan Açıklama: Sonuç Üzücüdür!

"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 2018 yılı enflasyon ve Merkezi Yönetim Bütçe Açığı için hedefleri tutturduk" ifadelerine karşı açıklamalarda bulunan Erhan Usta; "5 yıllık hedefler planda, 3 yıllıklar orta vadeli programda, en kısa olarak da 1 yıllık hedefler yıllık programla konur. Yılın bitimine 3 ay kala konulan hedef değil, gerçekleşmeye yönelik hesaplamalardır! Enflasyon ve merkezi yönetim bütçe açığı gerçekleşmelerini, bu çerçevede değerlendirdiğimizde sonuç üzücüdür!" dedi.

BU MU HEDEF TUTTURMAK

Samsun Milletvekili Erhan Usta, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Hükumet, 2018 yılı enflasyonunu, 5 yıl önce %4.5, 3 yıl önce %5, 1 yıl önce %7 hedeflemiş. 2018 yılı bitimine 3 ay kala bu yıl bitse bitse %20.8'le biter denmiş, %20.3'le bitmiş! Bu mu hedefi tutturmak? Yeni Ekonomi Programıyla (YEP), adı üstünde, 2019-2021 yılları hedefleri konulmuştur. YEP'in performasına önümüzdeki yıllarda bakacağız. Fakat bir yandan "Hedef 2071" derken, diğer yandan 3 ay önceki gerçekleşme hesaplamalarıyla hedefi tutturduk diye övünmek, çelişki değil midir? " dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 17:52
YORUM EKLE