Ersan Aksu, 19 Mayıs Bayramını Kutladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.  Ersan Aksu ayrıca, Filistin'e yardım eli uzattıklarını ifade etti.

Siyaset 18.05.2021, 17:14
Ersan Aksu, 19 Mayıs Bayramını Kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bundan 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Milli Mücadele şehri Samsun'dan yakılan İstiklal meşalesini bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyoruz.

Aziz milletimiz vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için çok zor şartlarda İstiklal ve istikbal mücadelesi vermiştir.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk milleti olarak bugün de aynı şekilde 19 Mayıs ruhu ve sorumluluğuyla ülkemizin geleceği için milli mücadele ruhu, heyecanı, coşkusu ve inancıyla birlik, beraberlik içerisinde kardeşlik duygularıyla büyük mücadele veriyoruz.

Umudumuz ve geleceğimiz gençlerimizin yarınları için ülkemize devasa eserler kazandırıyoruz.

Ancak, Türkiye her attığı adım da, milletimizin gurur duyduğu her projeyi hayata geçirdiğimiz dönemlerde, büyük ve güçlü Türkiye yolunda kararlılıkla yürüdüğümüz her süreçte bazı odakların saldırısına maruz kalmış, tökezlenmemiz hedef alınmıştır.

Tüm bu tuzaklara rağmen Türkiye, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Sn. Cumhurbaşkanımız liderliğinde kararlılıkla ilerlemeye devam etmektedir.

Bu düşüncelerle aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum."

AK PARTİ SAMSUN'DAN FİLİSTİN'E YARDIM ELİ 

İsrail'in Filistin topraklarında yıllardır devam eden işgali ve saldırganlığına tepkiler çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, İsrail'e en sert tepki gösteren ülke. Özellikle Kudüs'te bulunan Mescid'i Aksa ve Gazze'de 10 Mayıs'tan bu yana İsrail saldırılarında çocuk ve kadınlarında aralarında bulunduğu 200'ü aşkın Filistinli hayatını kaybederken 1200'ün üzerinde ise yaralı var. Filistin halkının ihtiyaçlarına yönelik insani yardım adına Kızılay tarafından destek kanpanyaları başlatıldı. 

AK Parti Samsun İl Teşkilatı, belediye başkanları ve meclis üyeleri "Filistin yaralı, uzat elini" sloganıyla Kızılay tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında harekete geçti. AK Parti Samsun Teşkilatının desteğinin yanı sıra belediye başkanları ve meclis üyeleri Mayıs ayı huzur haklarını bağışlayarak Filistin halkına destek oldu. Yapılan bağışlarla 1 ambulans Kızılay aracılığıyla Filistin'e gönderilecek. 

İsrail'in Filistin topraklarında özellikle de Mescid'i Aksa'nın bulunduğu Kudüs ve Gazze'de yıllardır saldırganlığının devam ettiğini vurgulayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "İsrail'in saldırganlığını telin ediyorum" dedi. 

Gözünü yeni açmış bebeklere, çocuklara, kadınlara, topraklarını ve evlerini korumaya çalışan insanlara ağır silahlarla saldıran İsrail'in bu zalimliği karşısında Filistin halkını yalnız bırakmayacaklarını belirten Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İsrail'în saldırıları sonucu Filistin'de yaşanan acil tıbbi destek ihtiyacı noktasında harekete geçtik. 
Filistinli kardeşlerimize destek için Kızılay tarafından "Filistin yaralı, uzat elini" adıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında AK Parti Samsun İl Teşkilatımızın desteğinin yanı sıra belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz, Mayıs ayı huzur haklarını bağışladı. Kızılay aracılığıyla Filistin'e bir ambulans gönderiyoruz. Vatandaşlarımız da, www.kizilay.org.tr web adresinden, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından ve SMS yöntemiyle 2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek mesaj başına 10 TL ile Filistinli kardeşlerimize destek olabilir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)