Alexa
banner314

Eski Bakan; "Herkes paraleldir"

Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Çözüm Süreci mi, Bölünme Süreci mi?" başlıklı panele İdris Naim Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Eski Bakan;
banner327
 Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Çözüm Süreci mi, Bölünme Süreci mi?" başlıklı panele İdris Naim Şahin konuşmacı olarak katıldı.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin burada yaptığı konuşmada,  Yıllardır öldüren bir caniler teşkilatı ile kravatlılarına aldanıp masa müzakeresi açmak kadar geri zekalılık olamayacağını belirterek: "Bence insanlığın en büyük keşfi devlettir. Terör örgütüyle masaya oturulmaz, terör örgütü masanın önüne gelir sadece" diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de dinleyiciler arasında yer aldığı topluluğa konuşan Şahin, hayatı güvenli ve huzurlu kılmanın tek yolunun devlete sahip olmaktan geçtiğini söyledi. Yol Haritası’ sözünü duyduktan sonra verdiği tepkiyi bugün de tekrarlayacağını belirten İdris Naim Şahin, PKK’nın Doğu ve Güneydoğu’da şehirlerarası yolları kapattığını ve kimlik kontrolü yaptığını kaydetti. Şahin: "Doğru bir yol haritası hakikaten belirliyorsunuz. Karayolları’nın bir yol haritası var. Trafiğe açık ve trafiğe kapalı yolların da haritasını Ak Parti belli ediyor. Türkiye’de artık bir yol haritası değil, iki yol haritası var. Biri açık yolların haritası, biri de kapalı yolların haritası" diye konuştu. 

MİT’i eleştiren Şahin, Millet adına inisiyatif kullanan kişilerin ne kadar güvenilir olduğuna dönük iyi değerlendirme yapılması gerektiğinin altını çizdi.

"Paralel" kelimesinin kötü anlam ifade etmediğini da belirten Şahin, 

"Paralel, Hükümet ile çatışmayandır. İşte burası da bir paralel topluluk; devleti, vatanı konuşuyoruz. Herkes paraleldir. Paralel olmayan, devletiyle çatışandır. Paralel yapı dedikleri darbe yapmışsa, doğru, darbecidirler. Cehalete darbe vurmaya çalışmıştır paralel yapı. Zulme karşı çıkmıştır paralel yapı, doğrudur. Özellikle eğitimde eşitsizliği gidermek için darbe yapmıştır, doğrudur. Yolsuzluğa karşı darbe yapmıştır. Ve bölücülüğe karşı darbe yapmıştır, doğrudur. Paralel yapının bu darbeleri doğru darbelerdir. Cehalete, zulme, bölünmeye karşı tavırlarını biliyorum. Tanıyorum birçok mensubunu, polisini tanıyorum." dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 10:14
YORUM EKLE

banner307

banner325