Alexa

Fuat Köktaş Kimdir?

Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş kimdir? Fuat Köktaş nerelidir? Siyasetçi ve işadamı olan Fuak Köktaş siyasi geçmişi nedir?

Fuat Köktaş Kimdir?

Fuat Köktaş kimdir? diye sorulduğunda bir çok alanda aktif olan Köktaş'ın siyasi kimliğiyle tanındığı ve isminin ön plana çıktığı bilinmektedir. Fuat Köktaş'ın renkli kişiliği vatandaşlar tarafından da merak oluşturuyor. Bir çok alanda başarı grafiğini hep üst seviyelere çıkaran İşadamı ve Milletvekili Fuat Köktaş, Milletvekili seçildiği Samsun'da da yaptığı siyasi hamleleriyle de çok konuşuldu ve vitrinde yer aldı. Siyasi hayatına aktif olarak 1998 yılında Fazilet Partisi ile başlayan Fuat Köktaş, Ak Parti'nin kuruluşuyla birlikte 2001 yılında siyasi hayatına burada devam etti. Şu an Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ı biraz daha detaylı tanıyalım.

Ak Parti samsun Milletvekili Fuat Koktas Kimdir?

Fuat Köktaş Kimdir?

Fuat Köktaş İş adamıdır. Fuat Köktaş, siyasetçi ve milletvekilidir. 1964 yılında Trabzon’da doğan Köktaş, İlk ve orta öğrenimini Çarşamba Dikbıyık’ta; lise tahsilini Samsun’da tamamlamıştır. 1994 yılında aile şirketini kuran Köktaş, Akaryakıt, Nakliyat, İnşaat, Maden ve Lojistik sektörlerine adım atarak, Köktaş Grup Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Aynı zamanda  Çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görev alan Fuat Köktaş, Milli Gençlik Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.1998 yılında Fazilet Partisi Samsun Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliği daha sonra İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer almıştır.

2001 yılında AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte Fazilet Partisi'nden istifa ederek Ak Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Başkan Yardımcısı oldu.  Fuat Köktaş, 2002 - 2006 yılları arasında 5 yıl  AK Parti Samsun İl Başkanlığını yürüttü. Diğer taraftan, Nakliyeciler Derneği Kurucu Üyeliği ve Başkanlığı, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve Samsun Lojistik Platformu Üyeliği yaptı. 2 dönem Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Fuat Köktaş, 2008 yılında yapılan Genel Kurulda Samsunspor Kulübü Başkanlığına getirildi.

25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde AK Parti Samsun Milletvekili seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın önümüzde ki seçimlerde adaylığına dair bir bilgi yoktur. Çok çalışan bir milletvekili olarak Köktaş'ın Aktif siyasetten çekilmeyeceği bilinmektedir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 20:35
YORUM EKLE