Alexa

Hain girişimler sonuçsuz kalacak

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, "Herkes bilsin ki; taksim edilecek vatanımız, ayıracak insanımız, peşkeş çekilecek değerimiz, çizilecek sınırımız ve parçalanacak devletimiz asla yoktur ve olmayacaktır"dedi.

Hain girişimler sonuçsuz kalacak
 TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, "Herkes bilsin ki; taksim edilecek vatanımız, ayıracak insanımız, peşkeş çekilecek değerimiz, çizilecek sınırımız ve parçalanacak devletimiz asla yoktur ve olmayacaktır. Bin yıllık kardeşliğimizi kimse bozamayacak" dedi.

 

MHP Aydın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri

Ali Uzunırmak’ın, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:

MİSAKI MİLLİ SINIRLARI İÇİNDE VATAN BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ!

Vatanımızın birliğine, bütünlüğüne yönelik 7 düvel tarafından dayatılan sömürgeci plan, proje ve senaryolar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, 30 Ağustos 1922’de, Kocatepe’de bozguna uğratılmış, düşman, 5 Eylül’de Nazilli’den, 7 Eylül’de Aydın’dan kovulmuş, 9 Eylül’de İzmir’den denize süpürülmüştür. Düşmanı defetme süreci, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla sonuçlanmıştır.

BU TOPRAKLAR İLELEBET TÜRK YURDU OLARAK KALACAKTIR

Atatürk’ün önderliğindeki Anadolu insanının azmi ve kararlılığı ile kazanılmış olan bu zafer, bu toprakların Türk yurdu olduğunu bir kere daha tescillemiştir.

Büyük Taarruz, üzerine kin, entrika ve ateşle gelen dış düşmanlarla birlikte, içerideki işbirlikçi hainlere ve gafillere karşı vatanını müdafaa eden büyük milletin, tarihe mal olan Kahramanlık Destanlarından biridir.

Türk milleti, Büyük Taarruz ile birlikte, Misak-ı Milli sınırlarından, bir karış dahi toprak vermeyeceğini tüm dünyaya ispat ve ilan etmiştir.

Yine Ağustos ayında kazanılan ve Türklere Anadolu’nun bereketli kapılarını 942 yıl önce açan Malazgirt Meydan Savaşı son vatanımızın tarihi ve mukaddes bir emanet olarak bizlere miras bırakmıştır.

AYRI BAYRAK PEŞİNDEKİ HAİNLER, OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMESİNLER!

Türk milletinin tarihi zaferlerinin yıldönümünde, hayale kapılıp, üniter yapıyı bozacak, ayrı toprak yanlışına düşüp, ayrı bayrak ve ihanete girip, ayrı devlet peşinde olanlar, geçmişin kudretinden gelen mesajları mutlaka almalıdır.

7 düvele eğilmeyen kutlu millet varlığının, etnik bölücü heveslere geçit vermesi ve bir avuç kendini bilmez bedbahtın şımarıklıklarına ve kanlı provokasyonlarına ortam açması, olmayacak duaya âmin denilmesidir.

BU VATANI PARÇALATMAYIZ! BİN YILLIK KARDEŞLİĞİ BOZDURTMAYIZ!

30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle elde edilen muazzam zaferin 91. yıldönümünde herkes bilmelidir ki;

Taksim edilecek vatanımız, ayıracak insanımız, peşkeş çekilecek değerimiz, çizilecek sınırımız ve parçalanacak devletimiz asla yoktur ve olmayacaktır.

Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, bin yıllık kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşse de; tarihin şahitliğinde, bu hain girişimlerden asla sonuç alınamayacaktır.

BİRLİKTE YAŞAMA İDEALİMİZE ZARAR VERDİRTMEYECEĞİZ

Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, yıkım ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine zarar verememiş, bundan sonra da veremeyecektir.

Bilinmelidir ki, dün savaş meydanlarında Türk’ün bileğini bükemeyen mihrakların, bugün içerideki yerli işbirlikçileriyle mesafe almaya kalkışmaları, beyhude olduğu kadar sonuçsuz kalmaya da mahkûmdur.

Kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 91. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aydınlı Efeleri, kızanlarını, bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

                                                                  Ali UZUNIRMAK

                                                  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili

                                                    Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 01:25
YORUM EKLE

banner325