Alexa

Halaçoğlu: Erhan Tuncel Ermeni asıllı

Milliyetçi Hareket Partisi Yusuf Halaçoğlu, Hrant Dink cinayetinde tutuklu sanık Erhan Tuncel'in Ermeni asıllı olduğunu iddia etti.

Halaçoğlu: Erhan Tuncel Ermeni asıllı
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Yusuf Halaçoğlu, Hrant Dink cinayetinde tutuklu sanık Erhan Tuncel'in Ermeni asıllı olduğunu iddia etti. 

Halaçoğlu, "Hrant Dink meselesi çok karmaşık bir meseledir, sanıldığının aksine çok farklıdır, sadece Ogün Samast'la ilgili değildir. Onun özellikle yönlendiricisi olarak bugün tutuklanmış bulunan Erhan Tuncel, Elâzığ'ın Temte köyündendir ve Ermeni asıllıdır. Dolayısıyla aslında bir Ermeni'nin öldürülmesinde bir Ermeni'nin rol aldığını da göz önüne alması lazım herkesin. Bunun hangi anlama geldiğini ben şu an için söylemiyorum ama bunu ciddi şekilde ele almak gerekir ve hemen birilerini suçlamanın çok yanlış olduğunu belirtmek için bunu ifade ettim. Yani Ogün Samast'ı yönlendirenler kimlerdi, bunun ardında kimler vardı, bunu çok iyi değerlendirmek gerekir. Dolayısıyla bu konularda ciddi biçimde araştırma yapılmalı, mahkemeler bunları ciddi şekilde değerlendirmeli ve ondan sonra kamuya açıklama yapmak suretiyle özellikle nefrete dönüşebilecek konuların önüne geçmelidir." diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
saim tunahan
saim tunahan - 5 yıl Önce

hocam amacın ne merak ediyorum tuncel lerin senden daha milliyetçi ve vatansever olduklarını herkes bilir. talimatı kimden aldın düğmene kimler bastı

hüseyin tunç
hüseyin tunç - 5 yıl Önce

merak ediyorum sayın hallaçoğlu nasıl bu kadar rahat iftirada bulunup ve yalan söyleyebiliyorsunuz. bu dünyada belki sana sıkıntı olmaz ama arada birde olsa diğer tarafı düşün.