Yandex Metrika

Haluk Koç'un Şok Torpil Listesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısında hangi kurumlarda torpil yapıldığına yönelik iddialarını tek tek, isim isim açıkladı.

Haluk Koç'un Şok Torpil Listesi
07 Aralık 2014 Pazar 16:07

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısında hangi kurumlarda torpil yapıldığına yönelik iddialarını tek tek, isim isim açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, kamuda sınavsız torpil iddialarını (adam kayırma) gündeme taşıdı. Koç, hangi kurumlarda torpil yapıldığına yönelik iddialarını tek tek, isim isim açıkladı.

Torpil dönen yerlerin başında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, EPDK Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, TRT geldiğini belirten Haluk Koç'un gündeme taşıdığı ve torpille bir yerlere gelenlere ilişkin 85 kişilik liste şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teyzesinin oğlu İ.E. ilköğretim müfettişi iken AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından MEB İlköğretim Genel Müdür Yardımcılığı'na, sonrasında da İlköğretim Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2011 yılında ise Danıştay üyesi yapıldı.

Erdoğan'ın teyzesinin diğer oğlu R.A.E., sınıf öğretmeni iken, önce Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü, ardından Ankara Bölge Müdürü, 2013 yılında da KYK Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

Erdoğan'ın 2 yıllık itfaiyecilik mezunu akrabası R.A.E., AK Parti iktidara geldikten sonra KOSGEB'te çalışmaya başladı. Daha sonra KOSGEB Bütçe ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nda nitelikli eleman olarak çalıştı. Daha sonra KOBİ uzmanı oldu. Hukuk müşavirliği görevine getirildi. Şu an KOSGEB İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak görev yapıyor.

Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu'nun eşi B.C., Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda memur olarak çalışıyor.

Erdoğan'ın danışmanı ve konuşmalarının metin yazarı Aydın Ünal'ın eşi S.Ü., Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda uzman olarak çalışıyor.

Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın yeğeni B.D., Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda uzman yardımcısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlık makamındaki Özel Kalem Müdürü Fatih Can’ın kardeşi Ö.F.C., sınavsız olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda işe alındı ve uzman yapıldı. Yine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Ahmet Demiralp’in oğlu M.D., İstanbul Sultanbeyli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi ve açıktan devlet memuru kadrosu alması sağlanıyor.

Bilal Erdoğan’ın, Kartal İmamhatip Lisesi'nden sınıf arkadaşı İ.E., ATV’den Başbakanlığa alınıp istisnai kadrodan memur yapıldıktan sonra TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getiriliyor. Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi yapılıyor.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in oğlu A.Ç.Ç., 2000 yılında TBMM Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü'nde işe başlıyor. 2005 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda başkan danışmanı olarak görev alıyor. 2010 yılında SPK’da Sermaye Piyasaları Daire Başkanı oluyor, daha sonra özelleştirme programında olan Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'ne yönetim kurulu başkanlığı görevine getiriliyor. Mayıs 2012’de de EPDK üyeliğine getiriliyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, coğrafya öğretmeni baldızı E.K. herhangi bir sınava girmeden TOKİ’de göreve başladı. Yine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in basın danışmanı S.T., Türkiye gazetesinde muhabirlik yaparken, Nisan 2008’de Başbakanlık'ta istisnai memur olarak göreve başlatılıyor. Temmuz 2008’de kendisine TRT’de araştırmacı kadrosu veriliyor. Geçici görevle Mehmet Şimşek’in yanında basın danışmanı olarak çalışmaya devam ediyor.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, abisinin bacanağı M.Y. sınavsız olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda işe alınıp, uzman yapıldı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, kız kardeşi E.A. sınavsız olarak Şırnak Valiliği'ne özel kalem müdürü yapıldı, hiç bekletilmeksizin önce memleketi Erzurum’a, ondan sonra da Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı'na memur olarak atandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, kızı N.G. şimdiki İçişleri Bakanı Efkan Ala Batman valisiyken sınavsız olarak valilik özel kalem müdürü yapıldı. Yine Osman Güneş de Efkan Ala’nın kız kardeşini Şırnak’ta yine sınavsız şekilde vali özel kalem müdürlüğü görevine getirdi. Her iki valinin de yakınları bulundukları yerde hiç görev yapmadan farklı yerlere hemen atanıyorlar. Osman Güneş’in kızı N.G. eşinin yanına Ankara’ya tayin ediliyor, Efkan Ala’nın kız kardeşi E.A. da babasının yanına memleketi Erzurum’a gönderiliyor.

Osman Güneş, oğlu A.G. önce Şırnak Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanıyor, ardından bir gün bile Şırnak’a gönderilmeden Başbakanlığa memur olarak aldırılıyor. Sonrasında ise yine sınavsız bir şekilde imkanları daha iyi olan TİB’e aktarılıyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına aktarılıyor. Yine aynı kişi Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü'nde daire başkanı oldu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yakın arkadaşı A.K., bir belediyede özel kalem müdürlüğü verilerek istisnai kadrodan memur yapılıyor. Daha sonra önce TRT’de müşavir, ardından da TÜBİTAK’ta genel sekreter yapılıyor.

Hüseyin Çelik’in 2007 yılında Kanal 7 muhabiri E.Ö. Özel Kalem Müdürlüğü'ne getiriliyor, milli eğitim bakanıyken. Daha sonra Nisan 2008’den sonra TRT’ye kaydırılıyor ve müdür yapılıyor.

Beşir Atalay, kızının arkadaşı olarak tanıttığı Melahat Çelebiöz’ü, önce sınavsız olarak bakanlık müşavirliğinde göreve başlatılıyor, sonra da Atom Enerjisi Kurumu'na uzman olarak atanıyor.

Fatma Şahin, eski bakan; erkek kardeşi Ü.K. açıktan Muş Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanıyor ve devlet memuru olması sağlanıyor.

Eski milli eğitim bakanlarından Nimet Çubukçu’nun özel kalem müdürü R.K. Kanal 7’de eğitim muhabiri. Önce bakanın özel kalem müdürü yapılarak memur olması sağlanıyor, kadrosu Ağustos 2008’de TRT’ye alınıyor. Halen TRT’de uzman olarak maaşını alıyor.

TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, oğlu KPSS’yi kazanamıyor. Sınavsız bir şekilde Malatya Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanıyor, memur yapılıyor, sonrasında Ankara’ya bir kamu kurumuna birinci hukuk müşaviri olarak atanıyor.

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’nun oğlu Kırşehir Belediyesi'ne sınavsız özel kalem müdürü olarak atanıyor. Ardından, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne uzman olarak atanıyor. Şu anda da Efkan Ala’nın sağ kolu olarak biliniyor.

AK Parti Milletvekili Oğuz Kaan Köksal’ın yeğeni Ö.Y.K., Düzce Valiliği Özel Kalem Müdürü yapılıyor.

Eski AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin’in damadı V.M.T., valiliğe açıktan özel kalem müdürü olarak atanıyor. Ardından da uzman olarak TRT’ye geçiş yapıyor. Yine aynı Mustafa Çetin’in diğer kızı H.H., valilik özel kalem müdürlüğü görevine açıktan atanıp, sınavsız bir şekilde memur yapılıyor. Önce Kültür Bakanlığı'na, sonra da Cumhurbaşkanlığı'nda görev yapıyor. Şu anda da Merkez Bankası'nda çalışıyor.

AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnan’ın danışmanı Ç.T., 2005 yılında Batman Valiliği Özel Kalem Müdürü olarak göreve başlatılıyor, memur yapılıyor, daha sonra milletvekilinin danışmanı oluyor. Kadrosu Nisan 2008’de TRT’ye alınarak TRT 6’da müdür olarak göreve devam ediyor.

İçişleri Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım’ın yeğeni E.G. sınavsız olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda işe alınıyor ve uzman yapılıyor.

Emniyet Genel Müdürü olan eski Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in yeğeni B.L., İzmir Valiliği'ne özel kalem müdürü olarak atanarak memur yapılıyor, sonra bir hafta içerisinde memleketi Yozgat’a memur olarak tayin ediliyor.

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Cemal Boyalı’nın; DDK Başkanı, 47 yaşındaki ortaokul mezunu erkek kardeşini açıktan memur olarak atıyorlar. Bir hafta sonra da Konya iline bağlı Maliye Bakanlığı emrine nakli yapılıyor. Boyalı’nın 3 yıldır üniversite sınavını kazanamayan 21 yaşındaki lise muzunu kızı da açıktan memur olarak atanıp, bir ay sonra İzmir Defterdarlığı emrine naklen gönderiliyor.

Devlet Denetleme Kurulu üyesi Mehmet Ali İlhan’ın oğlu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevden ayrılmasından 3 gün önce açıktan devlet memuru olarak atanıyor.

Yine Devlet Denetleme Kurulu üyesi Abdülkadir Develi’nin yeğeni yine Abdullah Gül’ün görevden ayrılışının son gününde açıktan devlet memuru olarak atanıyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa Özdemir - 3 yıl önce
akp'ni̇n i̇nsan haklari ve i̇slamin kul hakki ölçüsüne uyan hi̇çbi̇r i̇craati̇ yoktur.