Alexa
banner314

Haydar Baş: AB, Müslüman Türk'ü Kabul Etmez

BTP'nin 5. Olağan Kongresinde Prof. Dr. Haydar Baş bütün delegelerin oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi.

Haydar Baş: AB, Müslüman Türk'ü Kabul Etmez
banner327
 BTP'nin 5. Olağan Kongresinde Prof. Dr. Haydar Baş bütün delegelerin oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Başta CHP ve DP olmak üzere çok sayıda siyasi partilerden BTP'ye 50'nin üzerinde üst düzey katılım oldu. 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 5. Olağan Kongresi Ankara'da Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleşti. Türkiye'nin 81 ilinden gelen BTP delegeleri, her sahnesi görkemli geçen kongrede BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı bir kez daha genel başkan seçti. Prof. Dr. Baş, geçerli tüm oyları aldı. Salonu dolduran delegeler ve BTP sevdalıları sık sık "Başbakan Haydar Baş", "İşte Millet İşte Başbakan" sloganlarıyla önümüzdeki seçimden sonra Türkiye'yi yönetecek lidere işaret etti. 

Arife Ana BTP Saflarında

Kongrede Türk siyasi hayatına damgasını vuran siyasetçiler de onur konuğu olarak yer aldı. Orman eski Bakanı Hasan Ekinci ile İçişleri eski Bakanı Mehmet Gazioğlu, kongreyi başından sonuna kadar takip etti. Kongrede tüm gözler Hacı Bektâş Veli Türbedarı Arife Ulusoy Ana üzerindeydi. Arife Ana 83 yaşında olmasına rağmen BTP saflarına katılarak, tüm Türkiye'ye önemli bir mesaj verdi: "Ben BTP'deyim, siz de BTP'ye gelin." Arife Ana'nın oğlu Timurcan Ulusoy geçtiğimiz haftalarda BTP'ye katılmış ve Sivil Toplum Kuruluşları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamıştı. Kongrede 50'den fazla başta CHP ve DP olmak üzere çeşitli partilerden siyasetçi, işadamı, avukat, dernek başkanı, STK Başkanı BTP'ye katıldı. Prof. Dr. Baş, ilk olarak Arife Ana'nın rozetini, ardından diğer katılan isimlerin rozetlerini tek tek yakalarına taktı.

Kiliselere Müsaade Et! Cemevlerini İbadethane Kabul Etme!Cem Evleri Ashab-I Suffa Mekânıdır

BTP Lideri yaklaşık 1.5 saat süren konuşmasına salonu dolduranları selamlayarak başladı. Ehl-i Beyt konusunda detaylı açıklamalarda bulunan BTP Lideri, iktidar oldukları günün akşamı Alevi kardeşlerimize tüm haklarını vereceklerini ifade etti. Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Alevi kardeşlerimizin ibadetlerini gerçekleştirdikleri cem evlerine iktidar, 'Hayır, bunlar ibadethane değildir' hükmünü veriyor. Hatırladığıma göre, 'cem evleri resmen ibadethane kabul edilsin' diye bu konuda en az iki defa müracaat edildi. İki cevapta da 'cem evleri ibadethane değildir' hükmü verildi. Şimdi bu hükmü siyaset hangi gerekçeyle verdi. İslam'ı bildiği için mi? Bu hükmü veren arkadaşlar İslam'ı bilmiyor. Gelin ben size cem evlerinin İslam'da olduğunun ispatını yapayım. Bakın, Peygamber Efendimizin bir Mescid-i Nebi'si vardı, o Mescid-i Nebi'nin avlusunda Ashab-ı Suffa'nın oturduğu ayrı bir mekân vardı. Hemen bitişiğinde yer alıyordu. Orada Peygamber Efendimizi ve olayları takip eden, Peygamber Efendimizden eğitim alan sahabeler bulunuyordu. İşte dünyevi meselelerin yoğrulduğu, aynı zamanda ibadetlerin yapıldığı o mekânın adına Ashab-ı Suffa mekânı denirdi. Hacca gidenler bilirler... Resulullah'ın Ravzası'nın hemen bitişiği... Bugün cem evi dediğimiz ibadethaneler, Ashab-ı Suffa'nın yerini ikame ediyor. Buradan iktidara soruyorum: Sen İmar Yasası'na ibadethaneler kelimesini ilave ederek, apartmanlarda ibadethane adı altında kiliselere müsaade ettin. Şu anda bu hukukla birlikte 50 binin üzerinde kilise evi açılmıştır. Bunlara resmen ibadethane adı verilmiştir. Peygamber Efendimizin hayatından bu yana sürüp gelen cem evleri nasıl oluyor da İslam'ın dışında oluyor, nasıl oluyor da evler ibadethane altında kilise evi haline dönüşüyor? Bunun hesabını sormaya var mısınız?"

Ehl-İ Beyt Üniversitesi Kurulacak

Türkiye'de uzun yıllardan bu yana Alevi kardeşlerimize karşı tavır alındığını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasına şöyle devam etti: "Alevi kardeşlerimizin hakları gasp edilmiştir, birçok mağduriyetler yaşanmıştır. Marmara Denizi kana bulandı. Böyle ihanet olabilir mi? Bunları kim yaptırdı? Dokümanlar hazır, mutlaka Meltem TV ile Yeni Mesaj Gazetesi'ni takip edin, bu hainlerin kim olduğunu öğreneceksiniz: Sarıklı, cübbeli, şalvarlı Müslüman görünen Siyonist ajanlar... Yusuf el Kardavi, Siyonist ajan... İslam dünyasını karıştırmaktan başka hiç bir işe yaramazlar Bakınız Sünni dünyanın Kur'an kursları, imam-hatip okulları, ilahiyat fakülteleri var. Hepsinde okudum. Bunların hiç biri Alevi kardeşlerimize eğitim ve öğretim merkezi olarak eş anlamda verilmemiştir ve dinleri bunlara öğretilmemiştir. Bu büyük bir haksızlıktır ve yolsuzluktur. Biz Allah nasip eder, iktidar olduğumuz günün akşamı -sabaha kalmadan- Kur'an kurslarının, imam-hatip liselerinin, ilahiyat fakültelerinin muadillerini Alevi kardeşlerimiz için eğitim ve öğretim merkezleri ile üniversiteler kuracağız. Kısmet olursa Ehl-i Beyt Üniversitesini biz gerçekleştireceğiz. Dünyanın her tarafından insanla bu üniversitede akademik çalışmalar yapacak ve burada yetişecekler: Alevilik nedir, İmam Ali kimdir, Hz. Fatıma, İmam Hasan, İmam Hüseyin kimlerdir, bunları tanıyacaklar."

AB, Müslüman Türk'ü Kabul Etmez

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında Avrupa Birliği  (AB) konusuna değindi. AB'nin bir 'medeniyet birliği' olduğuna işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "AB'de örfümüz, âdetimiz, geleneğimiz, kısaca hiçbir şeyimiz yoktur. Biz senelerden beri AB'ye üye olmak için bütün gayretleri ortaya koyduk, her defasında bizi dışarıya ittiler, kabul etmediler. AB bir Hıristiyan kulübüdür. Onların hocasının böyle nitelediği bir kulübe, talebeleri 'illa da biz bu kulübe üye olacağız' diyor. Ben Sayın Erbakan'ın hayatından beri diyorum ki, sizi AB'ye almazlar. Eğer siz Avrupa'yı tanısaydınız, bu iddiada bulunamazdınız çünkü onlar Müslüman Türk'ü kesinlikle kabul etmezler, etmeleri de asla mümkün değildir. 2005 yılında İstanbul'daki Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde söylediğim gibi AB 15 yıl içinde batmaya mahkûmdur. Şimdi Yunanistan, İspanya, Portekiz, İtalya, Slovenya, İrlanda ekonomileri iflasın eşiğinde. Bizimkiler de onlara mesaj gönderiyor: Bizi alın da, biz sizi çıkaralım. Sen yerin dibindesin yahu... Avrupa Birliği çökmeye mahkûm zira gençliği bitti, yeraltı kaynakları tükendi, müşterek para birimine geçtiler."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 01:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet mıthat
ahmet mıthat - 6 yıl Önce

şimdi artık türk siyaseti yeni bir yol ayrımına gırmış haydar baş faktörü dengeleri değiştirmek üzeredir.bakın alevilerin önderlerinden hacı bektaşın nesli olduğu gibi btp haydar baş ın lideri olduğa partıye kayıt olmuş mkyk alınmıştır,alevilerle ılgılı 16 madde btp partı programına alınmıştır mesela cem evleri ibadethane olacak dedeler ımam kadrosuna alınacak,ehlibeyt unıversıtelerı kurulacak,ımam hatıp benzerı okullar açılacak, partı programına alınmış resmıyet kazanmıştır.chp lideri kendısı alevi olduğu halde ben aleviyim dıyememekte bu nasıl alevilerın hakkını korumaktır. ancak sunnı bir lider kırıp dokmeden haksızlıkların gıderılmesı verılmeyen hakların verılmesı ancak bır grubun dıgerıne ustunluk saglamasına musaade etmeden yapılması esastır demektedır.ekonomıde haydar baş yepyenı bir cığır açmış ezilen halk kesımını ıktısaden ayaga kaldıracak bır ekonomık model mıllı ekonomı modelını ortaya koymuştur.rusya ılk uygulayan ulke olmuş dunyadakı guclu konumu başarıyıda ortaya koyar.

banner307

banner325