Alexa

'Hırsızlıkla suçlananı, çetenin diğer üyelerine yargılatamazsın'

Belçika'nın Beringen kasabasında Türk vatandaşlarına hitap eden Mustafa Kamalak, "Hırsızlıkla suçlanan bir kişiyi, çetenin diğer üyelerine 'si yargılayınız' diye verdiğiniz takdirde ortaya çıkan karara adil diyebilir misiniz?" dedi.

'Hırsızlıkla suçlananı, çetenin diğer üyelerine yargılatamazsın'
 Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yolsuzluk iddiaları üzerinden AK Parti iktidarına sert sözlerle yüklendi.

Belçika'nın Beringen kasabasında Türk vatandaşlarına hitap eden Mustafa Kamalak, yolsuzlukla suçlanan eski bakanlarla ilgili, "Hırsızlıkla suçlanan bir kişiyi, çetenin diğer üyelerine 'si yargılayınız' diye verdiğiniz takdirde ortaya çıkan karara adil diyebilir misiniz?" dedi.

Saadet lideri, "Hırsızlıkla, yolsuzlukla, rüşvetle, iltimasla suçlanan bakan yahut bakanları, o partinin diğer üyeleri yargıladığı takdirde ortaya çıkan karara adil demek mümkün değil." ifadelerini kullandı. Mustafa Kamalak, eski bakanların mecliste AK Partili komisyon üyelerinin oylarıyla aklanmasını eleştirdi.

"YURTDIŞI ASKERLİK BEDELİNİ KALDIRACAĞIZ"

Dün havaalanında karşılanan ve konvoylar eşliğinde Beringen'e gelen Mustafa Kamalak, iktidara geldiklerinde ilk icraatlerinin adalete dayalı bir hukuk sistemi kurmak olacağını vurguladı.

Kamalak, ayrıca yurtdışındaki Türk vatandaşları için uygulanan 'dövizli askerlik' bedelini tamamen ortadan kaldıracaklarını da söyledi. Kamalak: “Türkiye buradaki vatandaşlara ne gibi hizmet sunuyor? Hizmet sunmayanın bedel talep etme hakkı yoktur. Buradaki vatandaşlardan bir hak talebinde bulunmamalıdır. İnşallah iktidar olduğumuzda bu bedeli kaldıracağız." dedi.

Milli Görüş hakkında geçmişte sert ifadeler kullanan Ozan Ceyhun’un AK Parti’den aday olmasıyla ilgili de "Bunu milletimiz takdir edecektir." değerlendirmesini yapan Mustafa Kamalak, MHP ile seçim ittifakı yapılmamasının da kendilerinden kaynaklanmadığını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 14:47
YORUM EKLE