Alexa

Hüseyin Örs: MHP Oylarını Katlayacağız

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Örs İlçe gezileri kapsamında çalışmalarını hızlandırdı.

Hüseyin Örs: MHP Oylarını Katlayacağız
Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Örs İlçe gezileri kapsamında çalışmalarını hızlandırdı.

Aday Adayı Hüseyin Örs, Trabzon MHP Milletvekili adaylarıyla birlikte şalpazarı'nda ilgiyle karşılandı.

MHP Trabzon Milletvekili aday adayı Dr. Hüseyin Örs “Yerel seçimlerde parti oyu olarak adlandırılan Belediye Meclis oylarında MHP Trabzon’da 40 Belediye Meclis üyesi kazanırken, %21.8 oy ile ikinci parti olmuştu. 100 Bin oyluk bir banda oturan MHP oylarını, Genel Seçimlerde ikiye katlayacağız” dedi. İktidarın Trabzon’a verdiği sözleri tutmadığını iddia eden ÖRS “Her seçim öncesi süslü ve algı yaratmaya yönelik söylemlerle geliyorlar. Seçim sonrası ise dediklerini unutuyorlar. Şimdi AKP’ye sözlerini hatırlatma zamanıdır. Soruyorum: Lojistik Merkez nerede? İkinci Devlet Üniversitesi nerede? Güney Çevre Yolu nerede?” diye sordu. MHP Trabzon Milletvekili aday adayı Dr. Hüseyin Örs, AK Parti Hükümetinin yıllardır Güney Çevre Yolu dediğini hatırlatarak “Güney Çevre Yolu için ne yaptılar? Şehir hastanesi dediler, şehir efsanesi oldu? Havaalanına ikinci pist için söz verenler, şimdi size ne diyecekler? Bu iktidar algı operasyonları ile ayakta duruyor. Ama Türk Milleti bu operasyonlara gereken cevabı sandıkta verecek. Algı Tiyatrosu 7 Haziran’da perde indirecek” dedi.

Hüseyin Örs Kimdir

18 Ekim 1964 tarihinde Trabzon’da doğdu.
-İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı.
-Trabzon Lisesi’ni 1981’te bitirdi.
-KTÜ FEF Matematik Bölümü’nden 1985’te mezun oldu.
-1986’da Giresun Kız Meslek Lisesi’nde “Öğretmen” olarak meslek hayatına atıldı.
-1987’de KTÜ Bilgi İşlem Merkezinde “Bilgisayar Programcısı” olarak göreve başladı.
-1990’da KTÜ İİBF’de asistan oldu.
-1991’de YASED İnceleme Yarışmasında “Az Gelişmiş Ülkelerde Ekonomik Kalkınma ve Çevre Amaçlarının Uyumlaştırılması” isimli çalışması ile Türkiye Birincisi oldu.
-1992’de KTÜ’de “İktisat” Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.
-1998’de KTÜ’de “İktisat” Doktora Programını tamamlayarak “İktisat Doktoru” ünvanını aldı.
-1999’da KTÜ İİBF’de “Öğretim Görevlisi” oldu.
-2000 yılında askerliğini yaptı.
-2001 yılında yurt dışı görevi için gittiği Kazakistan’da Türk-Kazak Devlet Üniversitesi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde “Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı” olarak görev yaptı.
-2008 yılında KTÜ İİBF Ekonometri Bölümünde “Yardımcı Doçent” ünvanı alarak “Ekonometri Ana Bilim Dalı Başkanlığı” görevine atandı.
-2009’da “1461 Trabzon Futbol Kulübü” Başkanlığına seçildi. İki dönem başkanlık yaptı.
-2012 yılında Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi oldu.
-1 Aralık 2013’te KTÜ’deki görevinden istifa ederek 30 Mart 2014 Yerel Seçimler için MHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.
-Evli ve 1 çocuk babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 13:32
YORUM EKLE

banner325