Alexa

iktidara Devlet Bahçeli de gelse...

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan iktidara Devlet Bahçeli de gelse, çözüm sürecinin geriye döndürülemeyeceğini iddia etti.

iktidara Devlet Bahçeli de gelse...
banner327
DP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan: Türkiye'de iktidara Devlet Bahçeli de gelse, çözüm sürecinin geriye döndürülemeyeceğini iddia etti

BDP'li Tan, Kuzey Irak'ın Erbil kentinde Kürtçe yayın yapan Rudaw televizyonuna Türkiye'deki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu
 
Kimsenin tarafını tutmadığını söyleyen Tan’: Biz:  “Biz demokrasi, yeni Türkiye, yeni anayasa ve yeni Ortadoğu'dan yanayız. İki taraf da yanlış yapıyor. Her iki taraf da Müslüman olduklarını söylüyorlar. Erdoğan'ın yolu yanlış yoldur. Fetullah Gülen'de yanlış yapıyor. Fetullah Gülen hareketi, başında Türklerin olduğu, Türkiye ve Türk merkezli bir İslam dünyasını yönetmek istiyor. Halbuki bu gerçek ümmet anlayışına aykırı bir duruştur."  dedi. 

BDP'li Tan: “Başbakan Kürtlere 'Ben gidersem süreç biter. 4 elle beni destekleyin, desteklemiyorsanız en azından sesinizi çıkarmayın' diyor. Ben bu fikri desteklemiyorum. Devlet Bahçeli de iktidara gelse bu süreç artık geriye döndürülemez. Çünkü gidin Bahçeli'ye sorun, eğer söyleyebiliyorsa çıksın söylesin. Kürtlerin günlük 2 milyon varil petrolünü, doğalgazını ve 12 milyar dolarlık ihracatı istemiyorsa söylesin. İktidara gelince tank ve topla ile Erbil ve Kamışlı girip Kürtlerin statülerini bozacağını söyleyebiliyorsa çıksın söylesin. Bunu söyleyebilecek bir babayiğit yok. Böyle de olursa ülke bölünür. Onun için iktidara kim gelirse gelsin Ortadoğu'da Kürtlerle kardeşçe bir düzen kurmak zorunda. Bunu herkes biliyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 14:36
YORUM EKLE