Alexa

İnternethaber anketine göre Samsun

Işıklar Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından Samsun'da yapılan son ankette göre büyükşehirde AK Parti ve MHP yarışırken aradaki puan farkı ise 9 puan olarak açıklandı. Samsun'un İlkadım ilçesinde ise bu kez MHP'nin açık ara önde olduğu görülüyor.

İnternethaber anketine göre Samsun
banner327
Yerel seçimlere kısa bir süre kala Samsun'daki rekabette kızışıyor! Işıklar Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından Samsun'da yapılan son ankette göre büyükşehirde AK Parti ve MHP yarışırken aradaki puan farkı ise 9 puan olarak açıklandı. Samsun'un İlkadım ilçesinde ise bu kez MHP'nin açık ara önde olduğu görülüyor.

Samsun'da geçtiğimiz hafta yapılan anketin sonuçları açıklandı. Samsun'da 1140 seçmenle yüz yüze gerçekleştirilen araştırmaya göre yapılacak seçimlerde Samsun'da büyükşehir belediyesi AK Parti ile yollarına devam edecek. Ankette, AK Parti yüzde 47 oy alırken en yakın rakibi MHP'li adayın oy oranı ise yüzde 38 olarak açıklandı. CHP'nin Samsun Büyükşehir'deki oy oranı ise yüzde 14!İLKADIM'DA MHP ÖNDE 

Samsun'un dört ilçe merkezinden biri olan İlkadım'da ise ankete göre roller değişiyor. Geçtiğimiz dönem yapılan yerel seçimlerde belediyeyi kıl payı kazanan MHP'li Necattin Demirtaş bu seçimlerde koltuğunu koruyacak gibi gözüküyor. Ankette, MHP yüzde 46,7 oy oranına sahip olurken AK Partili aday ise yüzde 31,1'lik oy oranına sahip. CHP'nin ilçedeki oyu ise yüzde 8.9'luk bir orana sahip.
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 22:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa Çakır
mustafa Çakır - 5 yıl Önce

Büyükşehir Ferhat hocamın inşallah