Alexa

İstanbul Başkan Adayı Binali Yıldırım Meclis Başkanlığını bırakıyor

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, Aday müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığını bırakacağını söyledi.

İstanbul Başkan Adayı Binali Yıldırım Meclis Başkanlığını bırakıyor

Aday müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığını bırakacağını belirten TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, "Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı'ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım." dedi.

Yıldırım, "Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım." şeklinde konuşarak, "Benim duruşum bellidir. Duruşum millete hizmettir. Duruşta bir sorun yok. Duruş başka, omurgasızlık başka. Ben omurgasız bir insan değilim. Hizmeti ibadet bilirim. Milletim ne dediyse ben onu yaparım." dedi.

HDP'nin İstanbul'da aday göstermemesi ile ilgili olarak da Binali Yıldırım, "Kimse Kürtlerin oyunu çantada keklik görmesin, bunu seçimlerde de göreceğiz." şeklinde değerlendirmesinde bulundu.

Binali Yıldırım, daha önce: "Anayasa 94'e göre siyasi faaliyetler yapılır mı? Yapılmaz. Bizim yaptığımız bir siyasi faaliyet yok. Seçim bir siyasi faaliyet değildir. Seçim, aday olduğunuz işle ilgili vatandaşına, ne yapacaksınız ne edeceksiniz, niye seçimlere aday oldunuz bunu anlatmaktır" demişti.

Yıldırım'ı destekleyen AKP ve MHP'nin genel başkanları Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli de Yıldırım'ın istifa etmesine gerek olmadığı açıklamasında bulunmuştu.

YORUM EKLE